« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sele karşı servis atıyorlar

Attığı güçlü servislerle bilinen Samantha Stosur, atacağı her ace için 100 dolar bağış yapacağını açıkladı. Andy Roddick ise ace başına 200 dolar verecek.

Engin KRATZER
SON GÜNCELLEME

AVUSTRALYA’yı derinden yaralayan sel felaketi, 2011’in ilk Grand Slam turnuvası olan Avustralya Open’ı da olumsuz etkiledi. Turnuvaya katılan tenis yıldızları olaydan büyük üzüntü duyarken, felakete karşı ilginç bir yardım kampanyası başlattılar.

Önceki gün Roger Federer, Rafael Nadal, Kim Clijsters ve ev sahibi Samantha Stosur tıklım tıklım dolu 15 bin kişilik Rod Laver Arena’da yaptıkları gösteri maçının hasılatı selden zarar gören felaketzedelere bağışlandı. Attığı güçlü servisleri ile bilinen Stosur ayrıca yaz boyunca Avustralya’da oynayacağı tüm maçlarda atacağı her ace için 100 dolar bağış yapacağını açıkladı. Erkelerde en etkili servislerden birine sahip Andy Roddick ise ace başına 200 dolar verecek.

Destek çığ gibi

ATP ve WTA ‘’erkek ve kadın profesyonel tenis birlikleri de bu karara daha yoğun bir destekle katılıyorlar. Oynanan Sydney, Brisbane turnuvaları de geçerli olmak üzere Avustralya Open’da bütün  maçlarda attılacak ace servislerin her biri için 10 dolar selzedelere bağışlanacak. İstatistikler, tahmini ace sayısının 4 bin civarında olabileceğini gösteriyor.

İlk kez bir Grand Slam turnuvasında direkt ana tabloya girme hakkını elde eden ATP sıralamasında 90. sırada yer alan Marsel İlhan’ın, bundan sonraki hedefi ikinci 50’de kalmak.
Bunun yorumu ise özetle şöyle:  “Dünya sıralamasında ilk 100’ün ikini 50’sinde yer alan tenisçileri incelediğimizde, Marsel’den klas olarak fazla farkları yok.  Marsel ve antrenörü Can Üner disiplinli ve çalışkan bir ekip oluşturuyor.

TV’de Avustralya Open

TENİS severler sezonun ilk önemli turnuvasının  maçlarını Eurosport kanalından izleyebilecekler. Avustralya bizden 9 saat ileride.

THY’nin yıldızı 2. turda

İLK tur mücadeleleriyle start alan Avustralya Açık’ta favoriler rahat galibiyetler elde etti. ‘THY’nin yüzü’ turnuvanın 1 numaralı ismi Danimarkalı Caroline Wozniacki, Arjantinli Dulko’yu 6-3 ve 6-4’lük setlerle devirdi.  Erkeklerde ise Federer, Slovak  Lacko’yu 3-0 yendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler