Ege Haberleri

  Selçuk'taki su deposu ve kuyuları yenileniyor

  Hürriyet Haber
  21.07.2015 - 01:10 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Selçuk ilçesine 135 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu şebekesi döşenmesi için hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 27 su deposu ve kuyunun bakımı ile yenilenmesi için de ihaleye çıkacak.

  Selçuk ilçe merkezinde 1970'li yıllarda yapılan içme suyu şebekelerini yenilemek için proje çalışmalarının ardından yapım ihalesine çıkmaya hazırlanan İZSU, şimdi de ilçedeki su deposu, kuyu ve terfi yapılarını baştan sona yenilemek için ihaleye çıkacak. Buna göre Selçuk merkez ve mahallelerinde 10 su deposu, 14 kuyu ve 3 adet terfi yapısı bakım ve onarımdan geçirilecek. İhale sürecinin ardından başlayacak çalışmalar 10 ayda tamamlanacak.
  Çevre yerleşimlerde ve ihtiyacı olan bölgelerde içme suyu şebekelerini yenilerken suyun toplandığı depoları da bakımdan geçirdiklerini söyleyen İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, su depolarını yenilemenin yanı sıra, kuyuların sıva ve boyalarının yapıldığını ve tel çitle çevirilerek koruma altına alındığını belirtti. Yetkililer ayrıca, Selçuk'a 109 kilometresi şebeke ve 26 kilometresi iletim hattı olmak üzere 135 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu şebekesi döşeyeceklerini sözlerine ekledi.


  YENİLENECEK SU DEPOSU VE KUYULAR

  14 Mayıs Mahallesi'nde 3 su deposu ve bir adet terfi merkezi, Yedi Uyuyanlar Toplama Merkezi'nde 6 kuyu, bir su deposu ve bir terfi yapısı, Meryem Ana'da 2 su deposu, bir terfi binası, Şirince yolunda bir su deposu, 2 kuyu, Zeytinköy'de 3 kuyu ve bir su deposu, Barutçu Köyü'nde bir su deposu, bir kuyu, Belevi'nde bir su deposu ve 2 kuyu bakım ve onarımdan geçirilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı