İZMİR HABERLERİ

Selçuk'ta maraton heyecanı

DHA
13.03.2017 - 16:48Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Selçuk ilçesinde ilk kez "Antik çağın kalbinde koşmaya hazır mısın?" sloganıyla düzenlenecek Selçuk Efes Ultra Maratonu'na 600 koşucu katılacak.

Uluslararası katılımla gerçekleşecek 1. Selçuk Efes Ultra Maratonu öncesi organizasyona destek veren Selçuk Belediyesi ile Unlimited Academy arasında bir protokol imzalandı. 18 Mart Cumartesi günü ilki gerçekleştirilecek olan Selçuk Efes Ultra Maraton Koşusu için başvurular doldu. 5 ülke ve 26 farklı ilden 600koşucunun kıyasıya yarışacağı Selçuk Efes Ultra Maratonu, 10, 20 ve 55 kilometre olmak üzere üç farklı etapta düzenlenecek. "Antik çağın kalbinde koşmaya hazır mısın?" sloganıyla düzenlenecek maraton boyunca yarışmacılar Efes Antik Kenti, Artemis Tapınağı, Pamucak Sahili, Arvalya, Meryem Ana, Çamlık, Şirince, Selçuk Kalesi ve Yedi Uyuyanlar gibi dünyaya mal olmuş tarihi ve kültürel destinasyonları görme şansına sahip olacak.

Selçuk'un önemli spor organizasyonlarına da ev sahipliği yapmasını hedeflediklerini belirten AK Partili Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, her yıl mart ayının üçüncü hafta sonu bir ultra maraton düzenleyeceklerini söyleyerek "Bu organizasyonun ilki 18 Mart Çanakkale Şehitleri'ni Anma Günü gibi önemli bir güne denk geliyor. Bu maratonun Selçuk için büyük bir kazanım olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim. Bu maratonun en önemli hususu Efes Antik Kenti'nden başlayıp kent merkezinde İstasyon Meydanı'nda sone eren ve şimdilik beş ülkeden sporcunun katılımıyla uluslararası bir organizasyon olma özelliğini taşımasıdır. Bugün için 600 sporcunun katılımıyla başlayan bu süreç kentin geleceğine önemli bir yatırım olarak nitelendirilebilir" dedi.

18 Martta yapılacak 1. Selçuk Efes Ultra Maratonu'nda İpek Öztosun ve Murat Kaya gibi milli triatloncu isimlerin de yer alacağı bildirildi.

SELÇUK (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Selçuk'ta maraton heyecanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mart 2017 tarihinde saat 16 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Selçuk'ta maraton heyecanı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı