KONYA HABERLERİ

Selçuklu İlçesi’nde hurda araçlar toplanıyor

DHA
28.03.2016 - 15:37Son Güncelleme :
DHA

KONYA, (DHA) - SELÇUKLU Belediyesi; sanayi bölgesi, sokak araları ve boş arazilerde atıl vaziyette bulunan görüntü ve çevre kirliliği oluşturan hurda araçları topluyor. 

Selçuklu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, vatandaşlardan gelen ihbar ve talepler üzerine atıl vaziyette bulunan hurda araçları topluyor. Esnaflara yapılan uyarılara rağmen kaldırılmayan sanayi bölgesi, boş araziler ve sokak araları gibi kamuya açık alanlarda çürümeye terk edilen hurda araçlar, hurdalığa teslim ediliyor. Bugüne kadar Selçuklu’ nun farklı bölgelerinde bulunan 308 hurda aracı toplayarak hurdalığa teslim edildiği bildirildi. Yapılan açıklamada, “Çürümeye bırakılan, içinde her türlü haşere ve zararlının barındığı araçlar tehlike arz ediyor. Her an patlama ve yanma tehlikesi bulunan hurda araçlar, zamanla parçalanarak içeriğindeki tehlikeli maddeler doğaya karışıyor ve çevre kirliliği oluşturuyor. Çalışmalarımız neticesinde hem görüntü ve çevre kirliliği engelleniyor hem de tehlikenin önüne geçiliyor” denildi. 

Araçlarını geri almak isteyen ruhsat sahiplerinin ise 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 41/6 maddesi gereğince 554 TL para cezasını ödeyerek hurda araçlarını teslim alabilecekleri bildirildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Selçuklu İlçesi’nde hurda araçlar toplanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 15 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Selçuklu İlçesi’nde hurda araçlar toplanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı