KONYA HABERLERİ

Selçuklu Belediye Başkanı: Otizmli çocuklarımızın eğitimine devam ediyoruz

DHA
09.04.2018 - 15:30Son Güncelleme :
DHA

KONYA,(DHA)- SELÇUKLU Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,  ''Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) olarak otizmli çocuklarımızın eğitme yönelik faaliyetlere devam ediyoruz.''dedi. 
Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE),  otizmli çocuklara yönelik eğitim faaliyetlerine devam ediyor.  Bu kapsamda bir alışveriş merkezinde SOBE'nin tanıtımı için stand açıldı. SOBE görevlileri daha önce hazırlanan tanıtım broşürlerini vatandaşlara vererek merkez hakkında bilgilendirmeler yaptı.
Ak Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da SOBE tanıtım standını ziyaret ederek etkinliğe destek verdi. Standı ziyaret eden vatandaşlarla sohbet eden   Usta ve Altay, otizm farkındalığına dikkat çekerken standı ziyaret eden çocuklarla da yakından ilgilendi.
Dünyada her 68 çocuktan birinde otizm tanısının konulduğunu ve bu sayının artmaya devam ettiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay," Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) olarak otizmli çocuklarımızın eğitme yönelik faaliyetlere devam ediyoruz. Bu çalışmaların yanı sıra Otizm konusunda toplumsal bir bilinç oluşturması ve otizm erken tanısı konusunda anne babaların dikkatini çekmek amacıyla birçok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Biliyoruz ki erken teşhis ve tanı otizmli çocuklarımızın gelecek yıllarındaki beceri ve işlevlerini gerçekleştirmesi açısından büyük önem taşıyor. Bu vesile ile yapılan bu çalışmanın toplumsal farkındalık oluşturmasını diliyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Konya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Konya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Selçuklu Belediye Başkanı: Otizmli çocuklarımızın eğitimine devam ediyoruz haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı