« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Selçuk Yula'nın adı kütüphanede yaşayacak

1907 ÜNİFEB Kocatepe Üniversitesi öğrencileri Zambak Yayınları'nın desteği ile Afyon'un Çobanlar İlçesi Göynük Köyü İlköğretim Okulu'nda Ağustos ayında vefat eden ‘Bay Gol’ lakaplı merhum Selçuk YULA’nın adı verildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1981-82 ve 1982-83 sezonunda üst üste 2 defa gol kralı olan Selçuk Yula'nın ismini ölümsüzleştirmek istediklerini belirten 1907 ÜNİFEB Kocatepe Üniversitesi Örgütlenme ve Üyelik Sorumlusu Yaşar Can Barutlu, "Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği'nin Afyonkarahisar ayağını yürüttüğümüz 1907 ÜNİFEB Kocatepe Üniversitesi örgütlenmesi olarak biz de efsanelerimizin isimlerini ölümsüzleştirmeye devam ediyoruz. 2012 yılında efsane Lefter Küçükandonyadis'in aramızdan ayrılışının 1.yılında Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesi Mahmut Köyü İlköğretim Okulu'na açtığımız Lefter Kütüphanesi'nin bir benzerini bu kez yine Afyonkarahisar'ın Çobanlar ilçesi Göynük Köyü İlkokuluna açtık. 'Bay Gol' Selçuk Yula'nın isminin verildiği kütüphaneye Zambak Yayınları da destek verdi." dedi.

Selçuk Yulanın adı kütüphanede yaşayacak

Göynük Köyü İlköğretim Okulu'nun kütüphanesine test kitapları, hikaye kitapları, romanlar hediye edildi. 1907 ÜNİFEB Kocatepe Üniversitesi öğrencileri öğrenciler için temel ihtiyaçlar olan kalem, silgi gibi gereçler de hediye etti.

Selçuk Yulanın adı kütüphanede yaşayacak

5 Milyon Kitap Hediye
Sosyal sorumluluk projelerini desteklemekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Zambak Yayınları Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Ceylan, "Geçtiğimiz yıl başlattığımız 'Taraftar Okuyor Projesi' Kapsamında futbol taraftarlarının kitap projelerini destekliyoruz. Fener Bahçe'nin önemli isimlerinden olan ve defalarca milli takım forması ile büyük başarılara imza atan Selçuk Yula'nın anısını yaşatacak bu kütüphanenin kurulmasına destek olmak bizler için gerçekten çok güzel." dedi. Daha önce Çarşı Taraftar Grubu ile taraftar kitap okuyor kampanyasına da destek verdiklerini hatırlatan Ceylan, "Taraftar grupları takımlarını desteklemenin yanında güzel projelere de imza atıyorlar. Daha önce Çarşı grubu ile yaptığımız projenin farklı bir türünü şimdi de 1907 ÜNİFEB ile bir proje birlikte yürütüyoruz. Zambak Yayınları olarak imkanı olmayan herkes kitap okusun istiyoruz. Bunun için de elimizden geldiğince sosyal sorumluluk projelerini destekliyoruz." şeklinde konuştu. Kütüphanesi olmayan okullar, yetiştirme yurtları, okuma salonlarına destek olduklarını hatırlatan Ceylan, "Zambak yayınları olarak her yıl sosyal sorumluluk projeleri yürütmeye özen gösteriyoruz. Türk yayıncılık sektörünün öncüsü olarak kitap okumayı özendirmek için elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Bu ve buna benzer projeler için yılda 5 milyona yakın kitabı hediye ediyoruz." dedi.

Selçuk Yulanın adı kütüphanede yaşayacak
Bunları da Beğenebilirsiniz