ANKARA HABERLERİ

Selçuk Yöntem yeniden sahnede

Hürriyet Haber
10.02.2018 - 14:34Son Güncelleme :

22 yıl önce Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde, Selçuk Yöntem’in yorumuyla sahnelenen ‘Benim Adım Feuerbach’, yeniden perde açıyor.

Hürriyet Haber

Oyun, 15 Şubat Perşembe akşamı ODTÜ Kemal Kurdaş Salonu’nda Ankaralı tiyatroseverlerle buluşacak. Alman tiyatro yazarı Tankred Dorst’un kaleme aldığı “Benim Adım Feuerbach”, 22 yıl sonra bir kez daha Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde ve Selçuk Yöntem’in yorumuyla sahneleniyor.

Selçuk Yöntem yeniden sahnede

ALTI YIL SONRA

Aynı zamanda Selçuk Yöntem’in altı yıl aradan sonra sahneye çıktığı ilk oyun olma özelliği taşıyan oyunda, usta oyuncu Yöntem’e bu defa sahnede genç oyuncular Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ediyor. ‘Benim Adım Feuerbach’, oyunculuğun ne kadar korkutucu bir meslek olduğunu; sahnelere uzun yıllar ara verdikten sonra kendisini bir yönetmen tarafından ‘sınanmak’ üzere seçmede bulan bir oyuncunun çarpıcı öyküsü üzerinden anlatıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Selçuk Yöntem yeniden sahnede hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Şubat 2018 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Selçuk Yöntem yeniden sahnede haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı