« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Selçuk ve Hamit'i harcamamak lazım

“Milli takım taraftarı Ünal Aysal olarak, Hamit ve Selçuk gibi yıldız oyunculara daha sıcak yaklaşılması gerektiğine inanıyorum.” “G.Saray Yönetim Kurulu’nda 15 yönetici çok fazla. Neticede herkes bir iş yapmak isterken, yeterli verim alınamıyor.” “Fatih Terim ile 2 yıl daha anlaşmamız var. Bu süre dolduktan sonra uzatıp uzatmama konusunda karar veririz.”

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

MİLLİ Takım’da yedek kalmaları ile gündemden düşmeyen ve mutsuzluklarını gizlemeyen Selçuk İnan ve Hamit Altıntop’a, Ünal Aysal destek verdi. Hürriyet’e önemli açıklamalar yapan Galatasaray Başkanı, “Prensip olarak bir teknik direktörün kararına başkalarının müdahalesi doğru değil. Ama G.Saray Başkanı olarak değil, Milli Takım taraftarı Ünal Aysal olarak görüşüm şu: Selçuk ve Hamit gibi yıldız oyunculara daha sıcak yaklaşılması gerektiğine inanıyorum. Bunlar önemli oyuncular. Onları harcamamak ve kalplerini kırmamak lazım. Hoca bu oyuncuları kazanmak istiyorsa, bu tip oyuncuların da heyecanını kırmamalı” dedi.

İş yapamıyoruz, yönetici sayısı mutlaka 10’a inecek

Başkan Aysal, yeni tüzük ile birlikte G.Saray’da yönetici sayısını 7 as 3 yedek üye olmak üzere 10’a indirmek istediğini yine Hürriyet’e açıklarken, “Benim tüzük kurulundan talebim bu oldu. Yönetimimiz içinde daha kolay koordinasyon olması ve konsensüsün daha rahat temin edilebilmesi için bu kararı aldım. Bu tip kurumlarda 15 yönetici çok fazla. Neticede herkes bir iş yapmak isterken, kimse bir iş yapamıyor” diye konuştu.

Manchester United’da herkes yıldız

Şampİyonlar Ligi’ndeki ilk maç öncesi “Elbette Manchester United’ı yenmek için oraya gidiyoruz. Fakat, şansımızın ne olduğunu da bilecek kadar gerçekçiyiz” diyen başkan Ünal Aysal şu yorumda bulundu: “Manchester United’da bütün futbolcular yıldız. Van Persie ya da Rooney’nin olmaması bizim için büyük bir avantaj değil.

Onların takımında aslar ile yedekler neredeyse aynı kalitede. Bu takımların mali değeri, Galatasaray’ın 2-3 misli daha fazla. Örneğin oradan Selçuk çıksa başka bir Selçuk var oyuna girecek. Bizim futbolcularımız da tabii ki oldukça kaliteli ama Türkiye çapında.”

G.Saray hissesi almadım, almam

“Ne benim ne de aile fertlerimin direkt ya da endirekt yollardan alınmış G.Saray hisse senedi yoktur. Başkanlığı bırakana kadar da almam.”

ÜNAL Aysal, Taner Aşkın’ın kendisine yönelik “Galatasaray’ı birileri sahiplenmeye çalışıyor. G.Saray hisseleri yüzde 51’e kadar geriledi” sözlerine yanıt verdi. Aysal, “Taner Aşkın bu hisseleri benim aldığıma dair bir şey ima ediyorsa, ne benim ne de ailemin direkt ya da endirekt G.Saray hisse senedi yoktur. Başkanlığı bırakana kadar da G.Saray hisse senedi almam. G.Saray hisseleri yüzde 51’e falan gerilemedi. Son satışlardan sonra yüzde 55’te durdu. Bundan sonra da hiçbir satış olmadı. Kimsenin bu hisselere ve G.Saray’a sahip olma şansı yok. Bunun için 15 bin hisseyi toplaması lazım. Ben, yönetim içinden de hiçbir arkadaşımızın G.Saray hisselerini almadığına eminim” dedi.

Baros’a af yok sürgün var

FATİH Terim’in kadroda düşünmediği Milan Baros A takımla antrenmanlara dahi çıkamıyor. Terim’in, Genoa ve Kartal maçlarında da şans vermediği Çek golcü artık A2 takımı ile idmana çıkıyor. Terim, ‘Gelen teklifleri kabul et’ diretmelerine karşın inat ederek G.Saray’da kalan Çek yıldızı bu şekilde cezalandırıyor. Baros, ocak ayına kadar G.Saray’dan 1 milyon 350 bin Euro alacak.

Sportif A.Ş.’nin zararı 20 milyon dolar geriledi

G.SARAY’da Sportif AŞ zararı 20 milyon dolar geriledi. Deloitte’ın tüm şeffaflığı ile ortaya koyduğu rakamlar arasında Sportif A.Ş.’nin son durumu da yer aldı. 2010-2011 yılında 38 milyon dolar olan Sportif AŞ zararı (kulübün gelir gider farkı) 2011-2012 döneminde 18 milyon dolara geriledi. Bir başka deyişle Aysal yönetimi, bütçe farkını uyguladığı politika ve elde ettiği gelirlerle 20 milyon dolar aşağı çekti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler