Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Selçuk ve Anelka

<B>HÜRRİYET </B>Yayın İlkeleri’nin 4. Maddesi; yayına konu edilen veya edilmesi düşünülen kişilerden ve kurumlardan meslek etik ve geleneklerine aykırı hiçbir hediye ve ayrıcalık kabul edilemez, der..

Böyle ironik bir başlangıç yapmamızın nedeni medyayla arası bir türlü düzelmeyen Fenerbahçe yönetiminin dün basın mensuplarına not defteri ve tükenmez kalem seti hediye ederek gönül alma eylemi gerçekleştirmesiydi.. Demek ki işler iyi giderken aranızı sert ve soğuk tuttuğunuz medyaya zorlu dönemeçler öncesi zeytin dalı uzatmak akla gelebiliyormuş.. Dileriz bu bakış açısı sadece hediye dağıtmakta kalmaz medyaya karşı olan tutum ve davranışlarda da kendisini gösterir...

Pas ustası F.Bahçe

Ve futbol.. D.Bakır, Rize, Samsun, dün de Ankaraspor.. F.Bahçe öylesine kendine güvenen futbolcular topluluğu haline geldi ki, yenik duruma düştüğü bu maçları kaybetmeyerek hem sağlam bir takım olma yolunda önemli adımlar attı, hem de seyircisine iyi futbol izlettirmeyi başardı.

Daha maçın 6. dakikasında sol kanattan sağ kanada yayılan ve üst üste 7 pastan oluşan organizasyon Fenerbahçe taraftarını ayağa kaldırdı. Ofsayt nedeniyle iptal edilen gol, Anelka’nın diğer maçlarına göre çok daha hırslı oynaması, Fenerbahçe’nin üst üste pozisyonlara girmesi derken Ankaraspor’un golü geldi.

Ardından Fenerbahçe dayanılması güç bir baskı kurdu. Bu baskıda en büyük pay sahibi savunmayla hücumu mükemmel şekilde birbirine bağlayan Selçuk-Appiah ikilisindeydi. Ama gol gününde olan Anelka’nın çabasıyla geldi.

Anelka’yı, ‘Hem ruhsuz hem güçsüz’ diyerek eleştirmiştim. Gittikçe güçlenen ve dünkü gibi biraz hırslı oynayan Anelka’yı tartışmam bile.. Alex de öyle.. Bu iki oyuncu Şampiyonlar Ligi’nde başarı isteniyorsa mutlaka skora etki eden isimler olmalılar..

Golde çabuk ileri çıkan Volkan 51. dakikada mutlak bir pozisyonu kurtararak kendini affetirdi.

Futbol ilginç bir oyun.. Geçtiğimiz yıllarda kaybettiği bir top sonrası ıslıklanan Selçuk dün sahanın yıldızıydı. Tribünler onun adına tezahürat yaparken her iki ayağına mükemmel kullanan Selçuk’un her geçen gün ilerleyen futbolu ödüllendiriliyordu.. 8 milyon Euro’luk Appiah ise sürekli pas hatası yaparak kalitesine gölge düşürüyordu..

Fenerbahçe’de geri giden bir oyuncu var. O da Nobre.. Tamam, boğuşuyor, pres yapıyor ama gol bölgelerine sızamıyor. Çok top eziyor.. Sanırım Tuncay gelince Daum’un kulübeye göndereceği isim Nobre olacak..

Ve salı gecesi

Bu futbol Salı gecesi için yeterli olur mu? Bu sorunun yanıtını futbolcular verecek.. Dünkü ilk yarı gibi iyi oynarlarsa Avrupa’da her takıma karşı şansı var Fenerbahçe’nin.. İkinci yarıdaki bol pas hatalı oyunla ise geçen yılki puanlar bile zor alınır..

Maçın ikinci yarısında orta sahada daha etkili oynayan, Fenerbahçe’nin üstüne daha çok giden Ankaraspor uzaktan şutlarla denediği şansını araya atılacak paslarla sürdürse beraberliği bulabilirdi.

Hakem Yıldırım ise basit avantaj pozisyonlarında yaptığı hatalarla dikkat çekti. Eğer mesleğinde daha iyi noktalara gelmek istiyorsa oyunu mümkün olduğu kadar az kesmeye çalışmalı..
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI