KONYA HABERLERİ

Selçuk Üniversitesi Konsiad’ta Sağlık Taraması Yaptı

IHA
11.09.2015 - 14:53Son Güncelleme :

KONSİAD TARAFINDAN BU YIL ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENEN KONEXPO SANAYİ VE TİCARET FUARINA KATILAN SELÇUK ÜNİVERSİTESİ, KATILIMCILARA ÜCRETSİZ SAĞLIK MUAYENESİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen KONEXPO Sanayi ve Ticaret Fuarına katılan Selçuk Üniversitesi, katılımcılara ücretsiz sağlık muayenesi gerçekleştirdi.
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğretim elemanlarının katıldığı etkinlikte, hekimler yerli ve yabancı katılımcılarla birebir ilgilenerek sağlık muayenesinden geçirdi. Tıp Fakültesi Hastanesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, Başhekim Prof. Dr. Yaşar Şen ile Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kâmile Marakoğlu’nun da katıldığı fuara ilginin yüksek olduğu gözlendi.
Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı öğretim elemanları, kan şekeri ölçümü, sigara kullananlar için karbonmonoksit ölçümü, tansiyon ölçümü gerçekleştirdi. Ayrıca diyabet, tansiyon, sigara bırakma ve tiroid hastalığına ilişkin katılımcılara danışma hizmeti verildi. Bununla birlikte Kulak Burun Boğaz birimi de hasta muayenesi yaparak bazı hastalıklara ilişkin bilgilendirme yaptı. Diş Hekimliği Fakültesi öğretim elemanları ise diş taraması gerçekleştirdi, katılımcılara diş macunu ve diş fırçası dağıttı.
KONSİAD tarafından 10-13 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen etkinliğe yurtiçi ve yurt dışından katılımın yüksek olduğu gözlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Selçuk Üniversitesi Konsiad’ta Sağlık Taraması Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Selçuk Üniversitesi Konsiad’ta Sağlık Taraması Yaptı haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:17
  • Yatsı
   19:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı