Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Selçuk Üni.'nin hayalleri sona erdi

Erkekler İkinci Ligi final grubunun İstabul ayağındaki ilk maçta, tek galibiyeti olan Hacettepe Üniversitesi ile galibiyetsiz Torku Selçuk üniversitesi karşı karşıya geldi. Hacettepe üniversitesi maçı 73-59'luk skorla kazanıp 2.galibiyetine ulaştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 4'ncü maç sonunda da galibiyetle tanışamayan Torku Selçuk üniversitesi ise BEKO Basketbol Ligine çıkma şansını kaçırdı.

Bu maçla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan ve Dünya Şampiyonası'na evsahipliği yapacak olan Sinan Erdem Spor Salonu da ilk kez bir spor organizasyonuna sahne oldu.

Karşılaşmaya her iki takım da hücumda tutuk başladı. İlk 1.5 dakika 2-2'lik skorla geçildi. Berent Kavaklıoğlu ve Melih Yavşaner 'in pota altından bulduğu basketle Hacettepe Üniversitesi, 4.48 kala skoru 7-3 yaptı. İlk periyotta son 3 dakikaya da 7-3 ile girildi. Meeking 'in serbest atışları sonrasında Melih Yavşaner 'in üçlüğüyle skor 10-5 oldu.

1.31 kala Yunus Akçay 'ın üçlüğüyle fark 5 sayıya (13-8) inerken Melih Yavşaner 'in basketine de Azizcan Özdemir üçlükle karşılık verdi ve fark 2'ye düştü (13-11) Onur Altınmakas 'ın serbest atışları ile Hacettepe ilk periyotu 15-11 önde kapadı. İlk çeyrekte Selçuk Üniversitesi 2 sayıda 1/7, 3 sayıda 2/6 ile hayal kırıklığı yaşadı. Hacettepe ise 2 sayıda 3/5, 3 sayıda 2/5 ile mücadele etti.

PUAN DURUMU
1 Trabzonspor - 8
2 Olin - 6
3 Hacettepe Üniversitesi - 6
4 Selçuk Üniversitesi - 4


Bunları da Beğenebilirsiniz