KONYA HABERLERİ

Selçuk Tıp’ta Beyaz Önlük Heyecanı

IHA
30.09.2015 - 12:28Son Güncelleme :

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. HAKKI GÖKBEL, BEYAZ ÖNLEK GİYEN ÖĞRENCİLERLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ.

IHA

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri için geleneksel hale getirilen 2015-2016 eğitim-öğretim yılı "Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenledi.
Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Elmas, Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neyhan Ergene, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaşar Şen, hastane yöneticileri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
“HEYECANLI VE ZORLU BİR SÜRECİN BAŞLANGICI”
SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Bu gün sizler için heyecanlı ancak bir o kadar da yıllar sürecek zorlu bir sürecin de başlangıcı. Sizler geleceğin doktor adayları olarak bugün mesleğe ilk adımlarınızı bu beyaz önlükleri giyerek atıyorsunuz. Her şeyden önce bu mesleği seçerek, elinizi taşın altına koyduğunuz ve her daim çalışmak, kendinizi yenilemek ve yorulmak zorunda kalacağınız bu mesleği seçme cesareti gösterdiğiniz için sizleri ayrı ayrı kutluyorum” dedi.
"KORKMAYIN, CESUR OLUN"
SÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı ise, öğrencilere zorlu bir yolun başlangıcında olduklarını ve hocaları olarak her zaman destek vereceklerini ifade etti. Prof. Dr. Sarı, “Çıktığınız yol oldukça zor, meşakkatli, insan gibi mükemmel yaratılmış bir varlıkla uğraşacaksınız. Her şeyden önce bilmeniz gereken sevgi, saygı ve hoşgörü gibi bizi insan yapan özelliklerden uzaklaşmadan görevinizi yapmanız gerektiğidir. Okuyun, araştırın, düşünün, düşüncelerinizi kalıplara sokmayın, özgür düşünemeyenler asla özgür olamazlar. Korkmayın, araştırın, dozunu ayarlamak kaydıyla cesur olun. Hepinize başarılar diliyor, hayat boyu en büyük destekçiniz olacaklarına inandığım ailelerinizi tebrik ediyorum” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Gökbel başta olmak üzere protokol üyeleri ve akademisyenler fakülteyi kazanan öğrencilere beyaz önlüklerini giydirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Selçuk Tıp’ta Beyaz Önlük Heyecanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Selçuk Tıp’ta Beyaz Önlük Heyecanı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı