KONYA HABERLERİ

Selçuk Tıp’a Ziyaret

IHA
28.10.2015 - 11:53Son Güncelleme :

ACİL HASTALARA YARDIM VAKFI ÜYELERİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ'Nİ ZİYARET EDEREK, TEDAVİ GÖREN ÇOCUKLARA ÇEŞİTLİ HEDİYELER DAĞITTI.

IHA

Acil Hastalara Yardım Vakfı üyeleri ve beraberindeki Torku Konyaspor U16 Futbol Takımı oyuncuları, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ni ziyaret ederek, tedavi gören çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı, hastane bünyesinde oluşturulan Giysi Bankası’na bağışta bulunuldu.
Organizasyon, hastane bünyesindeki çocuk servisleri içindeki okulların ve çocuk acil servisinin, minik hastalarla beraber süslenmesi ile başladı. Ardından palyaço gösterileri, müzik dinletileri ile çocuk hastalar eğlenceli dakikalar yaşadı.
Acil Hastalara Yardım Vakfı Başkanı Süleyman Doğan, SÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Bilge Burçak Annagür’e çalışmaları hakkında bilgi verdi. Vakıf olarak yaptıkları çalışmaları önemsediklerini ve bu tip sosyal sorumlulukların çoğalmasını arzu ettiklerini belirten Doğan, “Bize hastanede yatmakta olan çocuklarımıza güzel şeyler yapma imkanı sağladığı için Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.
Doç. Dr. Annagür ise, bu organizasyondan dolayı memnun olduklarını belirterek, “Çocuk her yerde çocuktur. Sokakta, evde, savaşta, hastanede hep kendilerine ait bambaşka bir dünyada yaşarlar. Ve onların mutluluğu tüm insanlığın mutluluğudur. Bu nedenle tüm hastalarımız bizler için özeldir, ancak çocuklar apayrı öneme sahiptir. Onlara hastane ortamında olduklarını unutturup eğlenme olanağı sağladığınız için teşekkür ediyor, onlar adına size minnettar olduğumuzu bilmenizi istiyoruz” diye konuştu.
Hasta yakınları, çocukların palyaço gösterileri, müzik dinletileri, çeşitli oyunlarla hastane ortamında az da olsa eğlenme fırsatı bulmasından dolayı organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette, hastane bünyesinde oluşturulan Giysi Bankası’na da bağışta bulunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Selçuk Tıp’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Selçuk Tıp’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı