İZMİR HABERLERİ

Selçuk Ticaret Odası Beş Yıldızlı Oda Oluyor

IHA
13.08.2015 - 14:46Son Güncelleme :

SELÇUK TİCARET ODASI BAŞKANI KORAY YOLCU, AKREDİTASYON SÜRECİNİN ODANIN KURUMSALLAŞMASI VE YÜKSEK STANDARTLARDA HİZMET VERDİĞİNİN ONAYLANMASI ANLAMINA GELDİĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Selçuk Ticaret Odası tarafından geçtiğimiz aylarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne yapılan akreditasyon başvurusu onaylandı.
12. Akreditasyon Dönemi’nde 23 oda ve borsanın kabul edildiği süreç kapsamında beş yıllık stratejik plan, eğitimler, geliştirme ziyaretleri ve denetimler yapılacak. Sürecin sonunda yapılan denetimlerde Selçuk Ticaret Odası başarılı bulunursa, Akredite Oda niteliği kazanacak.
Akreditasyon sürecinin odanın kurumsallaşması ve yüksek standartlarda hizmet verdiğinin onaylanması anlamına geldiğini söyleyen Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu, akreditasyon sürecinin uzun sürdüğünü belirterek, "Başta yönetimimiz, meclisimiz, personelimiz ve üyelerimiz olmak üzere bütün paydaşlarımızla uzun soluklu bir yolculuğa başlamış bulunuyoruz. Bu süreçte odamızın hem beş yıllık stratejik planını hazırlayacağız, hem de Selçuk ve bölge ekonomisini daha ileriye taşımak için kapasite ve yeterliliklerimizi arttırarak sunduğumuz hizmet kalitesini sürekli bir şekilde yükselteceğiz" dedi.
AKREDİTASYON SİSTEMİ NEDİR?
Oda sisteminin iş dünyası nezdindeki saygınlığının arttırılmasını, odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan akreditasyon sistemi; EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile İngiltere ve Almanya oda sistemlerinin en iyi uygulamaları da dikkate alınarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modeli olarak TOBB tarafından geliştirildi.
Oda ve borsaların üyelerine "beş yıldızlı hizmet" vermesi için fırsat oluşturan akreditasyon sistemi; bu kurumların yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Selçuk Ticaret Odası Beş Yıldızlı Oda Oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Selçuk Ticaret Odası Beş Yıldızlı Oda Oluyor haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:08
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı