« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Selçuk İnan'ı yakacak madde!

Mersin İdmanyurdu maçında Tita'ya tekme attığı için kırmızı kart gören Selçuk İnan'a, tahmin edilenden daha ağır bir ceza verilmesi gündemde.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın kaptanı Selçuk İnan geçtiğimiz hafta TT Arena'da oynanan Mersin İdmanyurdu maçında Tita'ya yaptığı hareketten dolayı tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

TFF'nin resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Selçuk İnanı yakacak madde
"GALATASARAY A.Ş. Kulübü futbolcusu SELÇUK İNAN'ın 12.09.2015 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. - MERSİN İDMANYURDU Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 13.09.2015 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Selçuk İnanı yakacak madde ARENA'DA OLAY! 2 KIRMIZI BİRDEN ÇIKTI

43. maddeden PFDK'ye sevkedilen futbolcular 3 ila 6 maç arasında değişen men cezalarına çarptırılıyor.

Selçuk İnan şayet 3 maç ceza alırsa, Trabzonspor, Gaziantepspor ve Medipol Başakşehir maçlarında forma giyemeyecek. Ancak PFDK'nın "tahrikten" indirim yaparak cezayı 2 maça indirme ihtimali de bulunuyor.

İŞTE 43.MADDE:
"Futbol oyun kurallarına aykırı olarak sert ve ciddi faul yapan futbolculara iki ila dört, şiddetli harekette bulunan futbolculara ise üç ila altı müsabakadan men cezası verilecek".

Selçuk İnanı yakacak madde HAKEM METE KALKAVAN'IN BABASI KÜFÜRLERE DAYANAMADI


Bunları da Beğenebilirsiniz