« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Selçuk İnan'dan çarpıcı açıklamalar

Galatasaray'ın orta sahadaki önemli ismi Selçuk İnan, derbi zaferi sonrasında önemli açıklamalara imza attı. Selçuk, maç sırasında Veli'nin kırmızı kart gördüğü pozisyona da açıklık getirdi: Veli'yi tuttum ve 'yapma kırmızı kart göreceksin' dedim.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş derbisi sonrasında TRT 1'deki Stadyum programına konuk olan Galatasaraylı Selçuk İnan çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Selçuk'un açıklamalarından satır başları;


"BEŞİKTAŞLI OYUNCULARA ALLAH KOLAYLIK VERSİN"

Gerçekten o sahada oynamak kolay değil. Beşiktaşlı arkadaşlara Allah kolaylık versin. Zemin çok zor. O sahada futbol oynamak zor.

İki takımda çok iyi mücadele etti. Bizim için çok önemli bir maçtı ve bu maçı kazanacaktık zaten. Kazandığımız için mutluyuz. Bizim için iyi zemin olsaydı daha iyi olurdu. İki takımda çok kaliteli oyuncular var. Hamza Hoca maç başından sonuna kadar önde basın dedi. Beşiktaş 10 kişi kalınca ister istemez geri çekildik. Beşiktaş’a alan vermedik. Topu öne taşıdığımızda iş yapabiliriz. İstediğimiz stratejiyi sahaya yansıttık.


"PRANDELLI SAVUNMA YAPMAMIZI İSTİYORDU"

Ben artık Prandelli, Mancini haberlerinden sıkıldım. Hocalar ne istiyorsa biz onu yapmaya çalışıyoruz. Prandelli çok iyi bir insan. Onu çok seviyorum. Bizden savunma yapmamızı istiyordu. Hamza Hoca’nın gelmesi bazı şeyleri değiştirdi. Çünkü Hamza Hoca sürekli ofansif oynatmak istiyor. Galatasaray her zaman önde basan bir takımdır. Prandelli bunu yapamadı. Aşı tutmadı. Avrupa’nın çok önemli olduğunu biliyoruz. Şampiyonlar Ligi öncelikli hedefimiz değildi. Hedefimiz 4. yıldız. Ama Şampiyonlar Ligi’nden elenmemiz iyi olmadı. Şampiyonlar Ligi başkadır. Bu sene takım olarak Avrupa’da iyi değildik. Hocaya yüklemek tüm suçu doğru olmaz. Prandelli’yle sistem uyuşmadı. Hamza Hoca bizi tanıyor. Oyun olarak maksimuma ulaşmamıza daha çok var.


"OLCAY PRANDELLI DÖNEMİNDE ÇOK ETKİLENDİ"

Maçtan sonra Beşiktaş maçındaki bireysel oyununu hiçbir oyuncu beğenmez. Aşırtma pozisyonunda kendi güvendim ve vurdum. Tolga çok iyi bir kaleci. Çok iyi çıkardı. Kendime güvenimi belli bir süre kaybettim. Benim görevim oyun kuruculuk. İlk geldiğim sene çok gol atmam insanlarda ofansif olarak fazla beklenti doğurdu. Burak’ın, Sneijder’in yerine koşmak benim için iyi bir şey. Hiçbir zaman herhangi bir hocaya beni şurada oynat demedim. Oyun olarak keşke ilk yarı bitmeseydi. Ama fiziksel olarak iyiki bitti. Çok yoğun maç temposu vardı. Bazı arkadaşların dışarıda kalması hem hoca hem futbolcular için zor bir durum. Olcay Prandelli döneminde çok etkilendi. Oynaması gerektiğini düşünüyor. Olcay, Melo’ya kızdı.


"VELİ'Yİ UYARDIM"

Veli’nin pozisyonu bence kırmızı kart. Bir oyuncu diğer bir oyuncuya vurmamalı. Veli’nin boğazını sıkmıyorum. Veli’yi tutmaya çalışıyorum. Veli’ye çok kez yapma kırmızı kart göreceksin dedim. Kimsenin atılmasını istemem. Sneijder gözüme geldi dedi. Arsenal maçındaki olayla alakalı çok kırıldığım insanlar oldu. Ben Galatasaraylıyım, Galatasaray için her şeyi yaparım. Galatasaray’a geldiğimden beri kaçırdığım maç çok azdır. Prandelli bana ihtiyacı olduğunu söyledi. Hoca beni düşündü ve oynamamalısın dedi. Ben oynamak istiyorum taktikle alakalı değilse dedim. Bana inanabilirsin dedi. Olay tamamen bu. Yuhalanmalar ülkemizde yeni yeni olmaya başladı. Mağlupsa kendi oyuncusunu yuhluyor taraftar. Futbol böyle ilerlemez. Hata sadece futbolcularda değil. Futbol konuşmalıyız. Geçen sene Fenerbahçe maçında olanlar birikimdi. Taraftarlara kızgındım.


Bunları da Beğenebilirsiniz