Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Selçuk Ernak Çin'de

Banvitspor Altyapı Koordinatörü Selçuk Ernak, Çin Milli Basketbol Takımı Yardımcı Antrenörü oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Selçuk Ernak, baş antrenörlüğüne Amerikalı Bob Donewald'ın getirildiği Çin A Milli Erkek Basketbol Takımı'ndan aldığı yardımcı antrenörlük teklifini kabul ederek kariyerinde yeni bir sayfa açtı.

Türkiye'de düzenlenecek 2010 Dünya Şampiyonası ile Asya Oyunları'nda Çin Milli Basketbol Takımı'nda bu görevi üstlenecek olan Ernak, bu turnuvalar sonrasında 2011 Asya Şampiyonası ve 2012 Londra Olimpiyatları'nı da kapsayacak şekilde kontratını yenileyecek.

Selçuk Ernak'ın, Banvit Basketbol Kulübü bünyesindeki görevinin ise devam edeceği bildirildi.
Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, Ernak'ın Çin Milli Basketbol Takımı'nda görev almasına ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:
“Ailemizin değerli bir üyesinin dünya basketbolu için çok önemli ve yükselen bir değer niteliğindeki böyle bir oluşumun içinde sorumluluk alması ve bunun aynı zamanda Türk antrenörleri için bir ilk ve başlangıç olması bizi gururlandırdı. Selçuk Ernak'ın Çin Milli Takımı'nda, baş antrenörümüz Orhun Ene'nin de Türk Milli Takımı'ndaki görevleri nedeniyle kulübümüzü Dünya Basketbol Şampiyonası'nda temsil edecek 2 çalıştırıcımızın olması bizim için ayrıca bir gururdur. Orhun Ene ve Selçuk Ernak'a milli görevlerinde başarılar dileriz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz