Gündem Haberleri

  Selahattin Demirtaş: Ahmet Hakan’a saldırı herkesi incitti

  Sefa ÖZKAYA/İSTANBUL
  08.10.2015 - 21:32 | Son Güncelleme:

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eşi Başak Demirtaş ve İstanbul Milletvekili Garo Paylan ile birlikte, 6 ve 8 Eylül 2015 günleri 2 kez saldırıya uğrayan Hürriyet gazetesini ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’e “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

  Selahattin Demirtaş: Ahmet Hakan’a saldırı herkesi incitti

  Demirtaş ziyarette şunları söyledi:

  SİYASETÇİLER HEDEF GÖSTERMEMELİ


  “Biz son dönemlerde özellikle Türkiye’de medya üzerindeki baskılardan büyük kaygı duyuyoruz. Bunların kesinlikle ortadan kaldırılması lazım. Basın mensupları, medya grupları hiçbir yerden baskı görmeden özgürce çalışabilmeli ve siyasetçiler de buna tahammüllü olmalılar. Medya över de eleştiri de yapar. Siyaset sahnesinde olanların özellikle medyayı hedef gösteren tutumlardan kaçınması lazım. Bir de bu tür saldırılarla ilgili çok etkili soruşturmalar yürütülmesi lazım. Çok hızlı adil ve sonuç alıcı yargısal mekanizmalar işletilebilmeli ki benzeri saldırılar tekrarlanmasın. Ve toplum da medya çalışanları da kendilerini güvende hissedebilsinler.

  Selahattin Demirtaş: Ahmet Hakan’a saldırı herkesi incitti

  Soruşturmayı yürüten savcının, adli makamların çok etkili ve hızlı şekilde sonuç almalarını bekliyoruz. Parti olarak biz de o dönemlerde çok sayıda saldırı ile karşı karşıya kaldık. Onların da bir bütün olarak etkili soruşturulmasını bekliyoruz.
  Burada art arda yapılan saldırıların arkasında yönlendirici güçler de dahil olmak üzere hepsi şaffaf bir şekilde ortaya çıkarılmalı ve sorumluları yargı huzurunda hesap vermeli ki herkesin içi rahat edebilsin. Kimse bu tür saldırılarla bugüne kadar medyaya da boyun eğdiremedi. Türkiye maalesef çok sayıda faili meçhul gazeteci cinayeti ile yüzleşememiş bir ülke fakat ona rağmen bugün dimdik ayakta duran gazeteciler var. İlkelerinden taviz vermeyen çok sayıda gazeteci var.

  Selahattin Demirtaş: Ahmet Hakan’a saldırı herkesi incitti

  SALDIRILAR GÖZ GÖRE GÖRE GERÇEKLEŞTİ


  Medyayı korkutarak, tehdit ederek, saldırarak arzu ettiğiniz çizgiye getirmenin hiçbir anlamı yoktur. Hürriyet’e saldırı çok göstere göstere yapıldı ve kamuoyunun vicadanını incitti. Sayın Ahmet Hakan’a yönelik saldırı da göstere göstere, göz göre göre gerçekleşti ve herkesi, onur kırıcı bir davranış olarak incitti. Bu incinmişlik nedeniyle de toplumun kanayan vicadanının telafisi açısından bütün bu saldırıların mutlaka yargıda adil bir şekilde hesabının sorulmasını bekliyoruz.”

  Selahattin Demirtaş: Ahmet Hakan’a saldırı herkesi incitti Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi’ni ziyaret etti

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı