Sektörde kariyer yapmak için sigortacılık okumaya gerek yok

Hürriyet Haber
06 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 06 Ekim 2008 - 12:33

ANADOLU Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, sigortacılıkta kariyer yapmak isteyen gençlerin şirketlerde staj yapma imkanını araştırmalarını önerdi.

ANADOLU Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, sigortacılığı büyüyüp, gelişebilmesi için sektörde nitelikli iş gücüne ihtiyaç olduğunu söyledi. Mustafa Su, Türkiye’de sigortacılık sektörü ve genel olarak sigortacıların ne iş yaptıklarının çok doğru bilinmediğinden yakınarak, "Sigortacılık, salt poliçe satışının yapıldığı bir pazarlama işinden daha geniş kapsamlı ve önemli bir sektör. Sigortacılığın tam olarak ne olduğunu bilen kişilerde, sektöre karşı bir tereddüt bulunmamaktadır" dedi.

Kariyer önerisi

Sigortacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen gençlere de seslenen Mustafa Su, sektörde kariyer yapmak için sigortacılık bölümünden mezun olmak gerekmediğini kaydetti. Mustafa Su, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hemen hemen tüm mühendislik bölümleri ile ekonomi, işletme, uluslararası ilişkiler ve kamu yönetimi de dahil olmak üzere istatistik, matematik, fizik gibi bölümlerinden mezun olanlar da sigorta sektöründe görev alabilir. Bu alanda kariyer yapmayı düşünen gençlere şirketlerde staj yapma imkanlarını araştırmayı, yapabiliyorlarsa da sigortacılıkla ilgili alanlarda lisansüstü eğitim programlarına katılmalarını öneririm."
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı