Dünya Haberleri

  'Seksi' hemşire inzivaya çekildi

  hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  28.02.2011 - 17:20 | Son Güncelleme:

  Wikileaks belgelerinde ABD’li diplomatların "çok seksi" dediği Kaddafi’nin Ukraynalı hemşiresi Galina Kolotnitska, dün döndüğü ülkesinde gazetecilere açıklama yapmaktan kaçındı.

  GAZETECİLER EVİNİN ÖNÜNDE KAMP KURDU / FOTO GALERİ

  Wikileaks sitesi tarafından açıklanan ABD diplomatik belgelerine göre, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin her yere yanında götürdüğü Ukraynalı "seksi" hemşiresi, ülkesine döndükten sonra başkent Kiev yakınlarındaki evinde dinleniyor.

  Galina Kolotnitska'nın Kiev'in 30 kilometre dışındaki Brovary'de bulunan Sovyet dönemine ait dört katlı bir apartmandaki dairesinin önünde gazeteciler, sıfırın altında 10 santigrat derece soğuğa rağmen kamp kurdu.

  Ancak binanın giriş katındaki alçakgönüllü dairesinin kapısını ısrarla çalan basın mensuplarının karşısına çıkmayan Kolotnitska'nın kızı 20 yaşlarındaki Tetiana, annesinin çok yorgun olduğunu ve dinlendiğini belirtti.

  Kaddafi’nin uzun yıllardır hemşireliğini yapan Kolotnitska, 120 Ukrayna vatandaşıyla beraber uçakla Libya’dan ayrılarak dün sabah saatlerinde başkent Kiev’e vardı.

  Libya’ya 9 yıl önce giden hemşire, bir hastanede çalıştıktan sonra Kaddafi’nin hemşiresi olmuş, bir an olsun lideri yalnız bırakmamıştı. Wikileaks belgelerinde Ukraynalı hemşire ile Kaddafi arasında "aşk" yaşandığı ileri sürülmüştü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı