Gündem Haberleri

  Seks uçağındaki Cumhurbaskanı

  Hürriyet Haber
  07.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İncil pazarlayan bir şirketi bulunan Alman Cumhurbaşkanı Rau, kokain ve seks partisi düzenleyen özel bir uçak şirketinin müşterisi çıktı.

  Fahişe kiralıyorlarmış

  İlginç iddiayı ciddi İngiliz Gazetesi The Sunday Times gündeme getirdi. Gazeteye göre, skandal uyuşturucu kaçakçılığından 13 yıl hapis cezası alan Privat Jet Charter Şirketi'nin (PJC) eski pilotlarından Ralph Ermisch'in itiraflarıyla patlak verdi. Ermisch, pilotluk yaptığı yıllardaki uçak seyahatlerinde, yolcular için fahişe kiralandığını ve kokain partileri düzenlendiğini söyledi.

  50 fotoğraf da var

  Pilot, ‘‘Elimde bu seks ve kokain partilerine ait 50 polaroid fotoğraf da var. Ancak bu fotoğrafların kime ait olduğunu açıklamam’’ dedi. Aynı havayolu şirketinin eski Başkanı Peter Wichmann'ın dul eşi Sabine ise uçuşlarda Rau ve Sosyal Demokrat Parti'nin önde gelen isimlerine bizzat kendisinin refakat ettiğini iddia etti. Sabine, ‘‘Genelde parti yapılırdı. Eşim de bu gezilerde hatıra fotoğrafları çekmişti’’ diye konuştu.

  Ahlaksızlık yapmadım

  Bu iddialar üzerine gözler, havayolunun müşterisi olan Cumhurbaşkanı Rau'ya çevrildi. 69 yaşındaki Rau ise PJC'yi sadece partinin resmi gezileri için kullandığını savundu. Ancak Rau'nun İncil pazarlayan şirketi için yaptığı yolculuklarda da PJC uçaklarını tercih eden görüntüler yayınlandı. Rau ise, ‘‘Bazı hatalarım oldu. Ama ben ne bir yasayı ihlal ettim, ne de ahlaki açıdan kuşkulu bir şey yaptım’’ diyerek kendini savundu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı