Dünya Haberleri

  Seks tuzağı komedisi

  Hürriyet Haber
  21.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alman Focus dergisinde çıkan bir habere göre, kendini Türk gazetecisi olarak tanıtan birisi Türk asıllı Alman milletvekili Cem Özdemir'e kadın ikram ederek seks tuzağı kurmaya çalıştı. Dergi, Alman gizli servisinin Özdemir'i ‘Dikkat et, MİT sana şantaj yapmak için tuzak kuruyor’’ diye uyardığını iddia etti.

  Alman Focus dergisi, Alman Birlik 90/Yeşiller Partisi mensubu Türk kökenli milletvekili Cem Özdemir'in MİT tarafından Almanya'da ‘seks tuzağı’na düşürülmek istendiği, Alman gizli servisinin Özdemir'i uyardığı öne sürüldü.

  Focus'un pazartesi günü piyasaya çıkacak sayısında, 1997 yılında kendi seçim bölgesi olan Ludwigsburg kentinde bir otelde söyleşi yapmak isteyen sözde televizyon gazetecisi bir Türkün yanındaki genç bir kadını Cem Özdemir'e ‘pazarlamak istediği’ iddia edildi.

  Derginin haberi şöyle : ‘1997 yılındaydı. Gazeteci olduğunu söyleyen bir Türk, Özdemir’den televizyon için bir söyleşi istedi. Özdemir, işlerinin yoğunluğu nedeniyle randevu vermekte zorlandı. Muhabir, ‘zararı yok, akşam da olur’ dedi. Seçim bölgesindeki toplantıdan sonra Özdemir, otelde sözde televizyoncularla buluştu. Bir anda yabancı düşmanlığına dönük söyleşi ikinci plana düşüverdi. Erkek gazeteci bayan arkadaşını övmeye ve sevişmede gösterdiği beceri ve hünerden bahsetmeye başladı. Erkek erkeğe bir tip vererek, ‘Cem bu kadın sana deli gibi aşık’ dedi. Milletvekili Özdemir bu direkt seksüel avans karşınıda şaşırıp kaldı.'' Cem Özdemir'in bu olayı gülerek bir şekilde Focus'a anlattığı ve ‘Hiç birşey olmadı. Zaten kadın benim tipim de değildi’ dediği de haberde yer aldı.

  Cemin iddiasına göre, Almanya'da Gizli Haber Alma Teşkilatları'nın bağlı olduğu dönemin bakanı kendisini bir köşeye çekip ‘Elimde bir bilgi var. Türk gizli servisi sana bir kadınla ilişki kurdurtup şantaj yapmak istiyor.’ dedi.

  Cem Özdemir, konuyla ilgili olarak Hürriyet'e yaptığı açıklamada, Alman makamların elinde böyle bir bilgi olduğunu ve bunu okuyunca hayret ettiğini söyledi. Birinin kendisini ön plana çıkarmak, önemli biriymiş hissi uyandırmak için böyle bir yola başvurmuş olabileceğini sandığını söyleyen Cem Özdemir ‘MİT’in bu kadar kötü çalışacağına inanamıyorum' dedi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı