Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Seks kölesi olmamak için ölümü göze alıp kaçtı

  Emre BAYLAN/ANTALYA, (DHA)
  18 Ağustos 2006 - 17:54Son Güncelleme : 18 Ağustos 2006 - 23:20

  Fuhuş mafyasının eline düşen Moldovalı Bulmaga kaçmaya çalışırken apartman boşluğuna sıkıştı.

  Antalya'da fuhuş yaptırılmak amacıyla kapatıldığı birinci kattaki dairenin banyo penceresinden kaçmaya kalkışan Moldavalı 28 yaşındaki Zinai Bulmaga, havalandırma boşluğunda tam 20 saat ‘imdat’ çığlıkları attıktan sonra itfaiye tarafından kurtarıldı.

  Seks kölesi olmamak için ölümü göze alıp kaçtı
  Zinai, polisler tarafından böyle kurtarıldı.

  10 katlı apartmanın birinci katından çatıya ulaşıp merdivenden inmeyi planlayan ancak kalorifer borularına tutunarak 5'inci kata kadar tırmanabilen Bulmaga, yorgunluktan bitkin düşünce geceyi burada geçirdi. Seks kölesi olmamak için ölümü göze alan Bulmaga, ‘imdat’ çığlıklarını sabah saatlerinde apartman sakinlerine duyurabildi. İç çamaşırlarıyla daracık havalandırma boşluğunda saatlerce bekleyen Zinai Bulmaga, ancak itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

  Moldavya'dan henüz kimlikleri belirlenemeyen kişilerce Antalya'ya getirilen Zinai Bulmaga, pasaportu elinden alındıktan sonra zorla fuhuş yaptırılmak amacıyla Adnan Menderes Bulvarı'ndaki 10 katlı Erkal Apartmanı'nın birinci katına kilitlendi. Fuhuş mafyasının eline düştüğünü fark eden genç kadın, dün akşam saat 18.00 sıralarında evde kimsenin olmamasını da fırsat bilerek banyo penceresinden havalandırma boşluğuna çıktı.

  Apartmanın merdivenlerine ulaşabilmek için birinci kat hizasındaki boşluktan kalorifer borularına tırmanarak 5'nci kata kadar çıkan Bulmaga, daha fazla ilerleyemedi. Geceyi havalandırma boşluğunda geçiren Zinai Bulmaga'nın ‘imdat’ çığlıklarını da kimse duymadı. Apartman sakinlerinleri, sabah saatlerinde genç kadının çığlıklarıyla uyandı. Yönetici Derya Erkal, eşinin, “Havalandırma boşluğundan garip sesler geliyor” diyerek uyarması üzerine evin banyo penceresinden boşluğu baktığında, beton kiriş üzerinde üzerinde oturan sadece iç çamışırları bulunan Moldovayalı kadını gördü.

  Polis ve itfaiyeyi arayan Derya Erkal, apartmanda bulunan diş kliniğinden aldığı önlüğü, geç kadına örtünmesi için uzattı. Olay yerine gelen ekipler, apartmananın teras katına çıkarak havalandırma boşluğunun üzerindeki demir kapağı makasla kesti. Bu sırada alt katlarda polisler kadına korkmaması için telkinde bulunurken, bir itfaiye eri beline ip bağlayarak aparman boşluğuna indi. İtfaiye erinin getirdiği malzemeleri kullanan Zinai Bulmaga, saat 14.00 sıralarında çevredekilerin de yardımıyla iple yukarıya çekildi.

  Bacaklarında ve ellerinden yaralanan Bulmaga, yeniden hayata dönmenin sevincini yaşarken, polis gözetiminde apartmandan dışarı çıkarılırken bir talihsiz olay daha yaşadı. Polislerle asansöre binen genç kadın, bu kez de asansörde kapının arazalanıp açılmaması nedeniyle mahsur kaldı. 5 dakika sonra kapının açılmasıyla asansörden kurtulan genç kadın, polis otosuna binmesiyle birlikte ağlamaya başladı. Zinai Bulmaga, ifadesi alınmak üzere Şarampol Polis Merkezi'ne götürüldü.

  Bulmaga'yı apartman dairesine kapatanlar ve evin sahibinin kim olduğu araştırılırken, apartman yöneticisi Derya Erkal, daha önce de 5'inci kattaki bir dairenin fuhuş amacıyla kullanıldığını söyledi. Erkal, uzun süre yaptıkları baskı sonucu kadınların apartamanı terk ettiklerini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı