Gündem Haberleri

  Sekreter Meryem'e akıl almaz işkence

  Soner KOCAER/ANTALYA, (DHA)
  22.08.2006 - 17:27 | Son Güncelleme:

  Antalya'da erkeklerle çok gezdiği gerekçesiyle bir aydır işkence gören 24 yaşındaki sekreter Meryem Sak'ı, polis kilitlendiği eve baskın yaparak kurtardı.

  Kilitlenidği evde karyolaya bağlı yarı baygın bulunan Meryem, hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı. Günlerce zincire vurulup ayak parmaklarını çekiçle ezilen ve tırnakları kerpetenle çekilen Meryem'e işkence uyguladığı öne sürülen bijüteri ticareti yapan patronu Mustafa Kıvrık ile olayı bilmelerine karşın sessiz kalan annesi Hatice ve kardeşi Tıp Fakültesi öğrencisi Ahmet Sak gözaltına alındı.

  Alanya Emniyet Müdürlüğü'nü dün saat 19.30 sıralarında telefonunla arayan bir kadın, “Antalya'da işkence gören bir kadın var” diye ihbarda bulundu ve işkence yapılan evin adresini verdi. Durumun iletildiği Antalya İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, derhal operasyon başlatılması talimatı verdi. Nöbetçi savcı ve hakimden evde arama izni çıkartılmasının ardından, Antalya Gasp ve Asayiş Büro Amirliği'ne bağıl 4 ayrı ekip eve baskın düzenledi./images/100/0x0/55eb1858f018fbb8f8aab717

  KORKUNÇ MANZARA

  İşkence yapıldığı ihbar edilen kent merkezindeki Karaalioğlu Parkı yanında bulunan tek katlı pembe eve baskın düzenleyen polisler, Meryem Sak'ı evin yatak odasında elleri kelepçeli ve boğazından karyolaya zincirlenmiş ve yarı baygın hale buldu. Aynı evde kalan Meryem Sak'ın Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrenci 19 yaşındaki kardeşi Ahmet Sak gözaltına alındı. Meryem Sak'ın ellerindeki kelepçe ve zincir, polisler tarafından demir makasıyla kesildi.

  “BENİ PATRONUM BU HALE GETİRDİ”

  Perişan halde olan Meryem Sak, bir aya yakın işkence gördüğünü ve bunu kendisine patronu 58 yaşındaki Mustafa Kıvrık'ın yaptığını söyledi. Meryem Sak, ayrıca işkence yapılırken annesi Hatice Sak ve kardeşi Ahmet Sak'ın müdahalede bulunmadıklarını anlattı.

  Polis bunun üzerine gözaltına aldığı Ahmet Sak'tan annesi Hatice ve ablasının patronu Mustafa Kıvrık'ın nerede olduklarına ilişkin bilgi aldı. Bu bilgiler ışığında operasyon başlatan polis Hatice Sak ve Mustafa Kıvrık'ı bulundukları evlerde gözaltına alarak Asayiş Büro Amirliği'ne getirdi.

  Mustafa Kıvrık ve Hatice Sak arasında ilişki olduğundan şüphelenen polis, Meryem Sak'ın ifadesini aldı. Bijüteri ticareti yapan Mustafa Kıvrık'ın yanında sekreter olarak çalıştığını belirten Meryem Sak, geceleri evden kaçtığı ve erkeklerle gezdiği gerekçesiyle bir ay önce eve kapatıldığını ve akıl almaz işkencelere maruz kaldığını anlattı.

  Patronu Mustafa Kıvrık'ın, işyerinden para çaldığı iddiasıyla kendisine işkence yaptığını anlatan Meryem Sak, daha sonra da ‘Senin içinde şeytan var. Günahkarsın. İçindeki şeytanı çıkaracağım’ diyerek çekiçle ayak parmaklarını ezdiğini söyledi. Bir süre sonra işkencelerin artığını söyleyen Meryem Sak, “Daha sonları patronum her gelişinde bana işkence yapmak için değişik bahaneler uyduruyordu. Son işkencesinde bana piyangodan büyük para çıktığını duyduğunu söyledi ve biletin yerini söylememi istedi. Böyle bir şey olmadığını söyleyince de ayak tırnaklarımı çekti” dedi.

  ANNESİ VE KARDEŞİ SESSİZ KALDI

  Anne Hatice Sak ile kardeşi Ahmet Sak'ın gözü önünde her gün dayak yiyen ve akla hayale gelmeyecek işkenceler gördüğü belirtilen Meryem Sak, Antalya Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Doktorlar, Meryem Sak'ın hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi.

  Meryem Sak'ın annesi Hatice Sak, kardeşi Ahmet Sak ve patronu Mustafa Kıvrık, Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edilecek.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı