ERZURUM HABERLERİ

Sekmen ile Bulutlar'dan Palandöken'e müjde

DHA
28.03.2017 - 13:07Son Güncelleme :
DHA

 
ERZURUM, (DHA)- Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Palandöken ilçesiyle ilgili müjdeli haber verdi. 
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, İkinci Marketler'de bir kahvehanede Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile vatandaşları kahvaltı sofrasında bir araya getirdi. Başkan Orhan Bulutlar, ilçenin çehresini değiştirecek adımları Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen ile birlikte kahvaltı sofrasında açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken ilçesindeki 1 ve 2. Marketler'de dönüşüm düğmesine basıldığını, eski binalar için yeni imar planlarının çıktığı müjdesini verdi. Erzurum'da bundan böyle tüm yeni yapılacak konutların altında mutlaka oto parklarının bulunması için  meclis kararı aldıklarını anlatan Mehmet Sekmen, ayrıca çatıların buz tutmaması için eritme sistemi kullanılmasını da zorunla hale getirdiklerini belirtti. Öncelikle Belediyeye ait tüm binaların çatılarına buz eritme sistemi kurduracaklarına işaret eden Başkan Sekmen, bu işin maliyetinin de bir kaç bin lira olduğunu ifade etti. Palandöken ilçesinin yeni değişim ve dönüşüm planlarının bir parçası olduğunu dile getiren Başkan Sekmen, Palandöken Belediyesi'nin bu yönde hazırladığı projelerin üzerinde ciddi çalışmalar yaptıklarını bildirdi.
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ise ilçenin çehresini değiştirecek adımları Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'le birlikte attıklarını belirtti. Yıllardır bir bilmeceden farksız olan 1. ve 2. Marketler'in geleceği hakkında devrim niteliğinde bir karar aldıklarını kaydeden Başkan Bulutlar, Palandöken'de yıllardır bekleyen kooperatiflerin tapu sorununu da çözüme kavuşturduklarını bildirdi. Bulutlar şunları söyledi:
"Marketler bölgesinde yapılaşma yüksekliği 3,5 metreydi, bunu 8 metreye çıkardık. Yani Marketler'de bundan böyle hayata geçirilecek işyeri ve ticarethanelerin yüksekliği 8 metre olacak. Bu da nereden bakarsanız bakın, hemen hemen 3 kata tekabül ediyor. Yani işletmecilerimiz şu anda olduğu gibi tek katlı dükkana değil, istemeleri halinde 3 katlı bir işyerine sahip olabilecekler. Karar meclisten çıktı. Palandöken Belediyesi olarak bu bölgede uygulanacak tek tip projeler hazırlatacağız. Yani her isteyen kendi kafasına göre işyeri yapmaya kalkmayacak. Bize başvuracak, hazırlanan tek model proje üzerinden yeni işyerini inşa edecek. Benim hayalimdi, en büyük arzumdu. Bu eski yapıları yeniden imar etmeyi çok istiyordum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'in de destekleriyle bunu da gerçeğe dönüştürüyoruz. Söz konusu güzergah üzerindeki yapılar bilindiği gibi 5 kat imarlı durumda. Biz bu bölgeleri 8 katla imarlandırdık. Yani bölgedeki yapılar, ikamet eden sakinlerinin istemeleri halinde yıkılıp 8 katlı olarak yeniden inşa edilebilecek. Ama bunun için bir şartımız var, o da yapıların altında mutlaka otopark bulunacak. Kaldı ki, bu zorunluluğu bundan sonra ilçemizde uygulanacak tüm konut projeleri için getirdik." 
 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Sekmen ile Bulutlar'dan Palandöken'e müjde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 13 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sekmen ile Bulutlar'dan Palandöken'e müjde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı