ERZURUM HABERLERİ

Sekmen’den Gençlere Çağrı: “Toplumlara Önder Olun”

IHA
13.07.2015 - 15:34 |Son Güncelleme :

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SEKMEN

IHA

AK Parti Erzurum Gençlik Kolları İl Başkanlığı, Atatürk Üniversitesi kampüsünde ‘Birlik ve Beraberlik İftarı’ düzenledi.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in de katıldığı iftar programına, dünyanın değişik ülkelerinden Erzurum’a gelen üniversite öğrencileri de katıldı. Başkan Sekmen, burada yaptığı konuşmada, Ramazan ayının önemine vurgu yaptı. Sekmen, “Ramazan ayı öyle bir ayki cennet kapılarının açıldığı, cehennem kapılarının kapandığı bir ay. Öyle bir ay ki, ‘Yok mu mağfiret isteyen, yok mu kurtuluş isteyen?’ diye insanların iyiliğe, güzelliğe davet edildiği bir ay. Her milletin gerek milli, gerekse de dini kutsal olan günleri, geceleri ve ayları vardır. İslam dinimizin en mübarek ayı Ramazan ayı içerisindeyiz ve Rabbimize hamdolsun ki bin aydan daha hayırlı olan Allah’ın Kur’an-ı Kerim’i indirmeye başladığı mübarek Kadir Gecesi’ne kavuştuk. İşte böyle bir mübarek ay içerisinde bulunuyoruz” dedi. Konuşmasında gençlere seslenen Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Görüyorum ki şuan aramızda dünyanın değişik ülkelerinden Erzurum’da üniversite eğitimi almak için gelen kardeşlerimiz var. Dünyanın birçok yerinde şuanda kardeşlerim savaş halinde, sıkıntı içerisinde, dert içerisinde, huzursuzluk içerisinde. Kimisinin sofrasında bir dilim ekmeği, bir tabak çorbası yok. Kimisinin sofrasında bir bardak suyu dahi yok. Kimisinin sofrasında evlatlar yok, eşi yok, babası yok, annesi yok. Bütün duamız, niyazımız tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin huzur içerisinde iftarlarını yapabilmeleridir. Genç kardeşlerim sizler hayata atılacaksınız. Bilesiniz ki, hem kendi rızıklarınızı kazanmanın, hem de içinde bulunduğunuz toplumların daha huzurlu olması, daha refah içerisinde yaşaya bilmeleri için hayata atılacaksınız. Kendinize güvenin, kendinizi iyi bir şekilde geleceğe hazırlayın. Siz ne kadar bilinçli, ne kadar eğitimli olursanız biliniz ki içerisinde bulunduğunuz toplumlar da o kadar huzurlu olacaklar.”
“MANEVİ DEĞERLERİNİZİ ASLA KÜÇÜMSEMEYİN”
Başkan Mehmet Sekmen, gençlere manevi değerleri küçümsememeleri yönünde tavsiyelerde bulundu. Sekmen, şöyle devam etti: “Değerlerinize sahip çıkın, manevi değerlerinizi asla küçümsemeyin. İçerisinde bulunduğunuz ve idare edeceğiniz toplumları asla küçümsemeyin. Sizler, bizler onların arasından çıktık, onların vergileriyle okuma imkânı bulduk. Onlara ne kadar hizmet edersek azdır. İnanıyorum ki, sizlerin gayretleriyle o ezilen, o hor görülen toplumlar ayağa kalkacaklar. Bunun için içerisinde bulunduğunuz toplumlara önder olun, asla geri durmayın. Ezilen, sömürülen insanlarınıza önder olun, onlara ışık saçın, onların yolunu aydınlatın.” Erzurum’da staj yapmak isteyen öğrencilere seslenen Sekmen, “Türkiyeli ve aramızda misafir öğrenci olarak bulunan dünyanın değişik ülkelerinden gelen öğrencilerimize staj imkânı sunmak istiyorum. Hangi branştalar ise ‘Başkanım ben sizin belediyenizde staj yapmak istiyorum. Tecrübemi, deneyimimi geliştirmek istiyorum’ diyenler varsa Belediyemize müracaatta bulunsunlar. O kardeşlerimize iş hayatıyla ilgili staj verelim. Diplomalarını aldıkları zaman daha tecrübeli bir şekilde memleketlerine dönmelerini sağlayalım” diye konuştu. Sekmen, söz konusu buluşmadan ötürü AK Parti Erzurum Gençlik Kolları İl Başkanı Muhammed Selim Özdemir ile teşkilat üyelerine teşekkür etti. AK Parti Erzurum Gençlik Kolları İl Başkanı Özdemir de, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, “Rabbim devletimize, milletimize zeval vermesin. Yüce Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Sekmen’den Gençlere Çağrı: “Toplumlara Önder Olun” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sekmen’den Gençlere Çağrı: “Toplumlara Önder Olun” haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ocak 2020, Cumartesi
 • İmsak
  05:59
 • Güneş
  07:27
 • Öğle
  12:30
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:46
Sayfa Başı