ERZURUM HABERLERİ

Sekmen: “Büyükşehir Belediyesi Olarak Okullarımıza Büyük Önem Veriyoruz”

IHA
28.09.2015 - 17:30Son Güncelleme :

BAŞKAN MEHMET SEKMEN

IHA

2015-2016 eğitim öğretim yılı açılışı dolayısıyla Veysefendi İlkokulu’nda resmi tören düzenlendi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından bakım, onarım ve çevre düzenlemesi yapılan Veysefendi İlkokulu’ndaki törene Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Yunus Yağmur, Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ile öğrenciler ve veliler katıldı.
ÖĞRENCİLER BAŞKAN SEKMEN’İ ÇİÇEKLERLE KARŞILADI
Veysefendi İlkokulu’na gelişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen törende yaptığı konuşmada, yeni eğitim ve öğretim yılının şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi. Bir milletin yarınlara en iyi şekilde ulaşabilmesi için eğitime büyük önem vermesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Mehmet Sekmen, “Artık devletler bir birleriyle yarışıyor. Bu yarışmada cahilliği yenebilirsek, eğitim öğretim düzeyimizi geliştirebilirsek, sevgili çocuklarımıza vatan-millet sevgisini, millet olma şuurunu aşılayabilirsek inanıyorum ki millet olarak madden ve manen çok güçlü oluruz” dedi. Bir yandan eğitime önem verirken diğer yandan da çocuklarımızın ahlaki değerlerinin de gelişmesine önem verilmesi gerektiği belirten Başkan Sekmen, “Yoksa kuru kuruya çocuklarımızı yetiştirir ama insan, vatan, millet sevgisinden yoksun, yaratanını bilmeyen bir nesil meydana gelir. O nesilde sadece ‘Hep ben kazanıyım, ben yaptım, ben olmazsam bu işler olmaz’ mantığıyla işleri yürütür” diyerek, bunun da sahip olduğumuz değerleri yok edip bitireceğini söyledi.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 1099 OKULUN BAKIM VE ONARINI YAPTI
Büyükşehir Belediyesi olarak okullara büyük önem verdiklerine dikkat çeken Başkan Mehmet Sekmen, “2014 yılında 590 tane okulumuzun bakım ve onarımını yaptık. 2015’te de 509 okulumuzun bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Arzumuz yavrularımızın okuduğu okullar tertemiz olsun, pırıl pırıl olsun” dedi. Büyükşehir Belediyesi olarak okul içi malzeme desteği de vereceklerini ifade eden Başkan Sekmen, okul sıralarını da elden geçireceklerini belirtti. Kırsal alandaki okullarla ilgili düşüncelerini de paylaşan Başkan Sekmen, “Valimiz ve il mili eğitim müdürümüzle konuşarak buralara yardımcı ders kitapları, okul araç ve gereçleri temin etmek suretiyle yavrularımızın geleceğe hazırlanmasına katkı sağlayacağız” şeklinde konuştu.
SEKMEN, “ÇOCUKLARIMIZIN YETİŞMESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUM”
Konuşmasında okul müdürlerine ve öğretmenlere de seslenen Başkan Mehmet Sekmen şunları söyledi; “Bilelim ki bu çocuklar bizlere emanet. İstersek bu çocuklarımıza yön verebiliriz. Öğrencilerimizi eğitim açısından, ahlaki değerler açısından daha yukarılara taşıyabiliriz. Ben hakikaten, mahallelerimizden, ilçelerimizden ve il merkezimizden çocuklarımızın yetişmesine büyük katkı sağlamak istiyorum. Buna mutlaka okul müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin de karşılık vermesini bekliyorum. Biz sadece fiziki şartları güzelleştirerek bu çocuklarımızı geleceğe götüremeyiz. Bu çocuklarımıza mutlaka eğitim öğretimde imkân sunmamız, onların başarılı olmasına katkı sağlamamız gerekir. Şuna inanıyorum ki, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz isterlerse ek dersler vermek suretiyle öğrencilerimizin başarısı artırabilirler”
DEĞİŞİMİ BAŞLATTIK VE BU DEĞİŞİM DEVAM EDECEK
Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Mehmet Sekmen, Erzurum’da büyük bir dönüşüm başlattıklarını ifade etti. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Sekmen, “ Yakında Veysefendi Mahallemizde kentsel dönüşüm çalışmalarımız başlayacak. Tahtacılar ve Mahallebaşı’nı tamamen değiştiriyoruz. Altyapı ve üstyapı çalışmalarımızla buralar güzelleşiyor. Ben istiyorum ki, ‘Eski Erzurum’ yeniden canlansın. Değişimi başlattık ve bu değişim devam edecek” diyerek yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Sekmen: “Büyükşehir Belediyesi Olarak Okullarımıza Büyük Önem Veriyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 17 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sekmen: “Büyükşehir Belediyesi Olarak Okullarımıza Büyük Önem Veriyoruz” haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:57
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   14:47
  • Akşam
   17:04
  • Yatsı
   18:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı