« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şekersporlu karateciler şampiyon

Kayseri Şekerspor karate takımı Kahramanmaraş’ın Elbistan İiçesi’nde yapılan Kulüplerarası Türkiye Karate Şampiyonası’nda rakiplerini mağlup ederek, finale adını yazdırmayı başardı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Ayrıca Kayseri Şekerspor KATA Karate takımı da Türkiye Karate Şampiyonası’nda rakibi Ahievran Üniversitesi’ni mağlup ederek Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Şekersporlu kareteciler Polonya ve Sırbistan'da ülkemizi temsil edecek.

Şekerspor’un başarılı Karatecileri, Kahramanmaraş, Elbistan’da yapılan Kulüplerarası Türkiye Karate Şampiyonası’na adeta damgasını vurdu. Yapılan müsabakalarda rakiplerini eleyen Kayseri Şekerspor KUMİTE ve KATA takımı, karşılaştığı 5 ayrı maçtan başarı ile ayrılarak finale adını yazdırmış oldu. Kayseri Şekerspor Karate takımı bu başarısı ile aynı zamanda 29–30 Mayıs tarihleri arasında Sırbistan Karadağ’da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonası ve İstanbul Dünya Kulüpler Şampiyonası’na katılma hakkını elde etti. Tüm otoritelerin favori olarak gösterdiği Kayseri Şekerspor Karate Takımı, Temmuz ayı içinde, Polonya’nın Wroslav kentinde yapılacak olan Dünya Karate Şampiyonası’nda, Türkiye’yi ve Kayseri Şekerspor’u temsil edecek. Kayseri Şekerspor Karate Takımı Antrenörü Hüseyin Kiraz, takımın büyük bir hazırlık döneminden sonra Türkiye Şampiyonu olmasının gurur verici olduğunu belirterek, “Takımımız kış ayı boyunca yaptığı sıkı hazırlıkların meyvelerini toplamaya başladı. Özellikle Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi’nde yapılan Kulüplerarası Türkiye Karate Şampiyonası’nda ortaya koyduğumuz performans, tüm spor otoriteleri tarafından başarıyla izlenmiştir. Umarız, Sırbistan Karadağ’da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonası, İstanbul’da yapılacak olan Dünya Kulüpler Şampiyonası ve ardından Polonya’nın Wroslav kentinde yapılacak olan Dünya Karate Şampiyonası’nda Kulübümüzü ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederiz. " dedi


Bunları da Beğenebilirsiniz