Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şekerpare mi çekecekti çocuklar?

  Hürriyet Haber
  10 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 10 Ocak 2012 - 00:21

  BU yıl 31 Mart–15 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek 31. İstanbul Film Festivali’nin Altın Lale Uluslararası Yarışma jüri başkanı, 2011’de Bir Zamanlar Anadolu’da filmiyle Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü alan Nuri Bilge Ceylan olacak. Nuri Bilge Ceylan başkanlığındaki Uluslararası Yarışma Jürisi’nin seçeceği En İyi Film, Eczacıbaşı Topluluğu’nun Şakir Eczacıbaşı anısına vereceği toplam 25 bin Euro değerinde para ödülünün de sahibi olacak. İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışma jüri başkanlığını ise birçok eseri tiyatroya uyarlanan, şair ve yazar Murathan Mungan üstlenecek. Murathan Mungan başkanlığındaki Ulusal Yarışma Jürisi festivalde, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu’nun da bulunduğu toplam 9 dalda ödül verecek. 31. İstanbul Film Festivali’ne katılmak isteyen Türk filmlerinin, en geç 3 Şubat Cuma akşamına kadar festival merkezine (İKSV, Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Cad. No. 5, 34433 Şişhane) başvurmaları gerekiyor.

  Takvim yaprakları ve müzik

  TARIK Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde düzenlenen Müzikli Maarif Takvimi programının üçüncüsü 11 Ocak Çarşamba akşamı saat 18.30’da gerçekleşecek. Programı hazırlayan ve sunan Mehmet Güntekin’e, bu ay kanun üstadı Ahmet Meter ile genç kuşağın iki parlak sesi Ezgi Köker ve Atakan Akdaş eşlik edecek. Programda konu edilen olaylar ve kişiler hakkındaki popüler tarih tadında bilgiler perdeye yansıtılan orijinal arşiv malzemeleriyle verilecek.

  Atina’da Picasso tablosu çalındı

  İSPANYOL ressam Pablo Picasso’nun bir tablosu dün Atina’nın ortasında çalındı. Polis araçlarının yarısının yakıt tasarrufu nedeniyle ya da bakımları yapılmadığı için garajlarda bekletildiği Yunan başkentinde dün şehir merkezindeki ‘Ulusal Resim Müzesi’ soyuldu. Vasilios Konstantinu caddesinde bulunan binaya giren hırsızlar, ünlü ressam Pablo Picasso’nun 1939 yılında çizdiği ‘Kadın Başı’ adlı tabloyu çaldılar. Hırsızlar, müzeden biri Hollandalı bir ressama ait diğeri de değeri yüksek olmayan iki tabloyu da beraberlerinde götürdüler. m Yorgo KIRBAKİ / ATİNA

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı