Şekerbank’la Ergo kol kola girdi çiftçiyi ‘üreten emekli’ yapacak

Hürriyet Haber
11 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 10 Ekim 2011 - 21:07

Şekerbank, esnaf, küçük işletme ve çiftçilerin bireysel emekliliklerini desteklemek amacıyla, Ergo Emeklilik ve Hayat Sigorta ile işbirliğine gitti.

Şekerbank’ın geliştirdiği yeni ürünü “Üreten Emeklilik” sistemine göre, esnaf, küçük işletme ve çiftçilerin Şekerbank üzerinden yaptıkları bankacılık işlemlerinin hacmi oranında, banka tarafından müşterilerin bireysel emeklilik ödemelerine ek bir katkı payı sağlanacak.
Minimum katkı payı 65 lira
Müşteri minimum 65 lira olmak üzere istediği tutarda bir ödeme ile sisteme dahil olabilecek. Müşterinin, “Üreten Paket”, “Üreten Çek”, “POS” yanında, kredi ve mevduat ürünlerinde Şekerbank ile çalışmasının hacmiyle orantılı olarak, bir puanlama sistemi çerçevesinde ortaya çıkacak tutar, banka tarafından ek bir katkı olarak emeklilik hesabına aktarılacak. Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız, “Üreten Emeklilik”in Türkiye’de esnaf, küçük işletme ve çiftçilerin bireysel emekliliğine katkıda bulunan ilk model olma özelliği taşıdığını, bu açıdan öncü bir ürün olduğunu belirtti. Yıl sonuna kadar 3 bin müşterimizi Üreten Emeklilik sistemine dahil etmeyi hedeflediklerini belirten Yıldız, “Müşterilerimizin yüzde 50’sinden fazlasını mutlaka üreten emekli yapmak istiyoruz” dedi.
Üçlü birliktelik sağladık
Ergo Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Recep Akkaya da Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) 2020 yılında 6 milyon katılımcı ve 100 milyarın TL üzerinde fon büyüklüğü beklediklerini, bu hedefe ulaşabilmek için müşteri, BES aracısı ve emeklilik şirketinin aynı noktada birleşmesi ve yasaların da peşin vergi gibi uygulamalarla bunu desteklemesi gerektiğini belirtti. ERGO ve Şekerbank’ın bu projede müşterilere yakın olduğunu ve üçlü birliktelik sağlandığını söyleyen Akkaya, “Şekerbank müşterisi adına katkı sağlıyor, Ergo ise minimum masraf ile esnaf, küçük işletme ve çiftçiler için en iyi ürünü tasarlıyor. İşbirliğimiz sayesinde dengeyi kurduğumuza ve gelecekte bu dengenin olumlu sonuçlarını hep birlikte alacağımıza olan inancım tam” dedi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı