VAN HABERLERİ

Şeker-iş Sendikası Erciş Şubesi’nden Kadro Açıklaması

IHA
27.02.2015 - 09:13Son Güncelleme :

ŞEKER-İŞ SENDİKASI ERCİŞ ŞUBE BAŞKANI YAVUZ ŞAHİN HÜKÜMETİN İŞ-KUR ARACILIYLA ŞEKER FABRİKALARINA SIFIRDAN KADROLU ELEMAN ALMASINA BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİ.

IHA

Şeker-İş Sendikası Erciş Şube Başkanı Yavuz Şahin, İş-Kur aracılığıyla şeker fabrikalarına sıfırdan kadrolu eleman almasına büyük tepki gösterdi.
Sendika binasında açıklamalarda bulunan Şahin, Erciş Şeker Fabrikası’nda yıllardır geçici işçi olarak çalışan 247 arkadaşına kadro verilmesi gerektiğini belirterek, “Türkiye şeker fabrikalarına yıllarını veren binler, ülkemiz için alın teri döker, ekmek paramız için çalışırız, isteriz ki bacamız tütsün, soframızda aş olsun, ekmek olsun. Çocuklarımız sağlıklı ve gelecek kaygısı duymadan büyüsün. Bugün şeker fabrikalarına dışarıdan elaman alınacağına dair alım ilam mevcut ve şeker sanayinde yıllardır çalışan muvakkat işçiler olarak, bizler tecrübemizin, emeğimizin ve umutlarımızın yok edildiğine şahit oluyoruz. Bu hak kaybının önüne geçilmesini istiyor, her türlü fedakarlığı yapacağımızı beyan ediyoruz. Şeker çalışanları olarak üretimin sağlıklı bir şekilde devam etmesi ve iş barışımızın bozulmaması için biz geçici işçilere kadro verilmesini talep ediyoruz. İş yerlerimiz ile aramızda yer alan ‘taşeron barikatı’ artık kalkmalı, kadrosuz çalışma son bulmalıdır. Çalışma hayatını geliştirmek için biz çalışanları korumak, çalışmayı desteklemek ve işsizliği önlemeye elverişli ekonomik bir ortam oluşturmak, çalışma barışını sağlamak için gerekli tedbirler alınmalıdır. Bu sağlandığı takdirde sosyal güvenlik şemsiyesi altında herkesi korumayı hedefleyen sosyal devlet anlayışı da Türk çalışma hayatında gerçek manasını bulmuş olacaktır. Aksi halde; 2014’ün gelişen ve büyüyen Türkiye’si, çalışanına sahip çıkmayarak ivmesini arttırabilecek midir? Dahası, bu hukuk devletinde toplumsal eşitsizliğe maruz bırakılan geçici işçilerin kadro hakkı elinden alınarak hakkaniyet sağlanmış olacak mıdır? Unutmayınız ki, oluşturduğu milyonlarca katma değeri tekrar bu ülkeye kazandıran şeker sanayisidir. Ülkenin dört bir köşesinde yerli hammaddemizi kullanarak ithalata meydan vermeden milli şekerimizi üreten şeker sanayi emekçileridir. Bu vicdani ve milli sorumluluk çerçevesinde ülkemizin en büyük kuruluşlarından şeker sanayimize gerekli kadroların tahsisi ve bu kadrolara geçici işçi statüsündeki çalışanlardan atama yapılması konusundaki aciliyet nedeniyle gerek üreticilerin şeker pancarı üretiminden vazgeçmelerinin engellenmesi, gerekse de oluşturulan katma değer kaybının önüne geçilmesi bakımından tüm üretici ve çalışanlarımızı müteşekkir kılacaktır. Bu nedenle geçici işçilerimize kadro verilmesini talep ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Şeker-iş Sendikası Erciş Şubesi’nden Kadro Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 09 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şeker-iş Sendikası Erciş Şubesi’nden Kadro Açıklaması haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:07
 • Guneş
  06:49
 • Öğle
  12:03
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:57
 • Yatsı
  18:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı