SEKA'nın kaderi için komisyon

İzmit
16.03.2005 - 17:21 | Son Güncelleme:

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, SEKA İzmit Fabrikası'nın, piyasayla rekabet edecek gücü bulunmadığını, ancak üretime devam edilip edilmemesi konusunda araştırma yapmak amacıyla bir komisyon kurulacağını bildirdi.

SEKA'nın arazisi ve makinalarının işçileriyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredildiğini hatırlatan Karaosmanoğlu, devir işlemiyle birlikte SEKA'nın üretime devam etmesi yönünde görüşlerin ortaya atıldığını, ancak bunun iyi bir fikir olmadığını düşündüğünü belirtti.

SEKA'da üretimin devamına ilişkin kararın ayaküstü söylemlerle verilemeyeceğini ifade eden Karaosmanoğlu, “SEKA'nın ekonomik durumu nedir, bakmak lazım. Bizim de bunlarla ilgili şu ana kadar net bir bilgimiz yok. Ancak bildiğimiz tek şey, eski teknolojik yapısı nedeniyle SEKA'nın piyasayla rekabet edecek durumu yok” diye konuştu.

Bu arada, toplantıda SEKA'da üretime devam edilip edilmemesi yönünde araştırma yapmak üzere bir komisyon kurulmasına karar verildi. Kurulacak komisyon, çalışmalarını bir ayda tamamlayarak meclise sunacak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı