MANİSA HABERLERİ

Şehzadeler Kaldırım Sorununu Çözdü

IHA
13.10.2015 - 13:25Son Güncelleme :

ŞEHZADELER BELEDİYESİ VATANDAŞIN SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR. ŞEHİTLER ORTAOKULU YANINDA BULUNAN TARİHİ BİNADA YAPILAN RESTORASYONUN ARDINDAN KALDIRIMIN KAPATILMASI VATANDAŞLAR TARAFINDAN TEPKİYLE KARŞILANDI. ŞEHZADELER BELEDİYESİ YAPTIĞI PROJE İLE SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURDU.

IHA

Şehzadeler Belediyesi vatandaşın sorununu çözüme kavuşturuyor. Şehitler Ortaokulu yanında bulunan tarihi binada yapılan restorasyonun ardından kaldırımın kapatılması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Şehzadeler Belediyesi yaptığı proje ile sorunu çözüme kavuşturdu.
Şehitler Ortaokulunun yanında bulunan tarihi binada yapılan restorasyon, bina önündeki kaldırımın kapatılması nedeni ile vatandaşlardan büyük tepki topladı. Yaklaşık 2 ay önce Şehitler Ortaokulunda eğitim gören öğrenciler ve vatandaşların şikayetlerini değerlendiren Şehzadeler Belediyesi söz konusu binada inceleme yaparak sorunun çözüme kavuşması için konuyu 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna iletti. Geçtiğimiz günlerde İzmir 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu yaptığı toplantıda vatandaşları rahatlatacak bir karara imza attı. Şehzadeler Belediyesi olarak vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için çalışma yaptıklarını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Şehitler İlkokulunun yanında bulunan Tarihi Binada mülk sahipleri bir restorasyon çalışması başlatmıştı. Bu çalışma neticesinde binanın önünde bulunan kaldırım kapatılmış ve vatandaşlarımız bu konuda mağdur olmuştu. Özellikle okulların açılmasıyla öğrencilerin geçiş güzergahı üzerinde bulunan binanın önünde büyük sıkıntılar meydana geliyordu. Okulda okuyan öğrenci kardeşlerimiz, veliler ve vatandaşlar konuyu Belediyemize şikayet ederek çözüme kavuşturulmasını istemişlerdi. Söz konusu alanda Zabıta ve İmar işlerimize bağlı ekiplerimiz gerekli incelemeleri yaparak bir rapor haline getirmişlerdir. Bizde Şehzadeler Belediyesi olarak konunun çözüme kavuşması amacı ile söz konusu alan için iki farklı proje hazırlayarak konuyu İzmir 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma kuruluna iletilmişti” dedi.
“KURULDAN VATANDAŞLARI RAHATLATACAK PROJEYE ONAY”
Şehzadeler Belediyesi olarak 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarının Koruma Kuruluna vermiş oldukları projelerden birinin kabul olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “Geçtiğimiz hafta kurulun yaptığı toplantıda Belediye olarak yaptığımız projelerden biri kabul görmüş ve konu çözüme kavuşturulmuştur. Belediyemizin yaptığı ve kurulun onayını alan proje gereği bina bahçesi ile kaldırım arasında oluşan kot farkının gidermek amacı ile geçiş alanına engelli rampaları ve merdivenler yapılarak yayaların geçişlerinin rahat bir şekilde yapması sağlanacaktır. 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun almış olduğu kararın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Şehzadeler Kaldırım Sorununu Çözdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 13 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehzadeler Kaldırım Sorununu Çözdü haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı