MANİSA HABERLERİ

Şehzadeler’de Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu

IHA
17 Eylül 2015 - 14:01Son Güncelleme : 17 Eylül 2015 - 14:02

AYRICA TOPLU KURBAN KESMEK İSTEYEN VATANDAŞLARINDA KURBAN KOMİSYONUNDAN İZİN TALEP ETMELERİ GEREKTİĞİNİ İFADE EDEN ŞEHZADELER BELEDİYE BAŞKANI ÖMER FARUK ÇELİK, “YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE ŞEHZADELER İLÇE KURBAN HİZMETLERİ KOMİSYONUNUN YAPTIĞI TOPLANTIDA İLÇEMİZ SINIRLARINDA KURBAN KESİLE BİLECEK YERLERİN TESPİTİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPTI." DEDİ.

IHA

Manisa’nın merkez ilçelerinden biri olan Şehzadeler ilçesinde kurban kesim yerleri belli oldu. İlçe kurban hizmetleri komisyonunun yaptığı toplantıda Kurban Bayramında Şehzadeler ilçesinde belirlenen 5 nokta ve vatandaşların kendi bahçe, bağları gibi uygun yerlerde kurban kesile bilecek. Belirtilen yerlerin dışında yapılan kesimlerin tespit edilmesi durumunda alınan kararlara uymayan vatandaşlara kabahatler kanununa göre cezai işlem uygulanacak.
Şehzadeler ilçe Kurban Hizmetleri komisyonu Şehzadeler ilçe sınırlarında kurban kesim yerlerini belirledi. Kurban Bayramında Şehzadeler ilçesinde belirlenen 5 nokta ve vatandaşların kendi bahçe, bağları gibi uygun yerlerde kurban kesilebilecek. Alınana karara göre Şehzadeler ilçesinde vatandaşlar Canlı Hayvan Borsası yanındaki et entegre tesisleri, Alaybey Mahallesi Cumartesi Pazar yeri 1. Bölüm (yukarı kısım), Alaybey Mahallesi Cumartesi Pazar yeri 2. Bölüm (aşağı kısım), yeni Perşembe Pazar yeri (eski Salı pazarı içi), Nurlupınar pazaryeri içi ve vatandaşların uygun olan bahçe ve bağlarında kurbanlarını kesebilecekler.
Ayrıca toplu kurban kesmek isteyen vatandaşlarında kurban komisyonundan izin talep etmeleri gerektiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Şehzadeler ilçe kurban hizmetleri komisyonunun yaptığı toplantıda ilçemiz sınırlarında kurban kesile bilecek yerlerin tespiti ile ilgili çalışmalar yaptı. Vatandaşlarımızın rahat bir şekilde Kurban ibadetini yerine getirebilmeleri ve sağlıklı bir şekilde çevreninde daha temiz olması için komisyonca alınan kararlarda Alaybey Mahallesi Cumartesi Pazar yeri 1. Bölüm (yukarı kısım), Alaybey Mahallesi Cumartesi Pazar yeri 2. Bölüm (aşağı kısım), yeni Perşembe Pazar yerinde vatandaşlarımız rahatlıkla kurbanlarını kesebilecekler. Bunun yanı sıra bahçesi olan bahçe gibi müsait alanları olan ve bağı olan vatandaşlarımız istedikleri takdirde bu alanlarda kurbanlarını kese bilecekler. Bunun dışında herhangi bir alanda, cadde ve sokaklarda kurban kesilmesine müsaade etmeyeceğiz. Kesim yerleri dışında kurban kesenlerin tespit edilmesi halinde bu kişilere kabahatler kanunu gereğince cezai işlem uygulanacak. Ayrıca bayram öncesi ve süresince satış yerlerinde, bayram süresince de kesim yerlerinde çevre ve halk sağlığını düşünerek, temizlik ve denetim birimlerimizden yeterli sayıda görevlendirme yapıyoruz. Halkımıza şimdiden rahat ve huzurlu bir ortamda aileleriyle ve sevdikleriyle birlikte mutlu bir bayram diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Şehzadeler’de Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehzadeler’de Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı