MANİSA HABERLERİ

Şehzadeler Belediyesi’nden Muhteşem Proje

IHA
02 Eylül 2015 - 14:58Son Güncelleme : 02 Eylül 2015 - 14:59

ŞEHZADELER BELEDİYESİ EYLÜL AYI OLAĞAN BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI. TOPLANTIDA GÜNDEM MADDELERİ KARARA BAĞLANIRKEN, VEZİROĞLU MAHALLESİ’NE YAPILACAK OLAN SOSYAL TESİS İLE İLGİLİ DE SUNUM YAPILDI.

IHA

Şehzadeler Belediyesi Eylül ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri karara bağlanırken, Veziroğlu Mahallesi’ne yapılacak olan sosyal tesis ile ilgili de sunum yapıldı.
Tarihi Bedesten Nikâh ve Çok Amaçlı Salonu’nda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, başkanlığında gerçekleştirilen toplantında 14 gündem maddesi görüşüldü. Meclis toplantısının başında yapılan bir aylık çalışmaları meclis üyelerine aktaran Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler ilçesine yeni bir sosyal tesis yapılacağının müjdesini verdi. Son zamanlarda yaşana terör olaylarına değinen Başkan Çelik, “Hepimizin bildiği gibi ülkemizde son zamanlarda terör olayları arttı. Bu noktada milletçe birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek milletçe teröre karşı tek vücut olmamız gerekiyor. Ben bu bağlamda aynı tutumu sergileyen meclisimizdeki tüm siyasi gruplara çok teşekkür ediyorum.” dedi.
“ŞEHZADELERDEN BÜYÜKŞEHİR’E DESTEK”
Büyükşehir belediyesinin Sancaklıbozköy Mahallesinde itfaiye binası için bir yer istediğini ifade eden Başkan Çelik “Büyükşehir belediyesi, mülkiyeti belediyemize ait olan Sancaklıbozköy mahallemizdeki bir işyerinin tahsisini itfaiye hizmeti verebilmek için bizden talep etmektedir. İtfaiye hizmetleri de önemli bir hizmettir. Bu tür hizmetlerde hiçbir şart gözetmeksizin milletimizin yararına olacak her türlü hizmet için Şehzadeler Belediyesi olarak gereken neyse yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Bu konuda meclisimizden böyle bir karar alınması gerekiyordu, bu noktada ilgili komisyonumuzdaki arkadaşlarımız bu işyerinin büyükşehir belediyesine devri ile ilgili kararını aldılar. 31 Ağustos 2019 tarihine kadar mülkiyeti bizim olan işyerinin Büyükşehir Belediyesi’ne itfaiye hizmetleri verebilmeleri için tahsisi kabul edilmiş oldu” dedi.
Şehzadeler Belediyesi olarak Veziroğlu Mahallesi’nde yeni bir sosyal tesis yapacaklarının ifade eden Başkan Çelik, “Veziroğlu mahallemizde yepyeni bir hizmetin müjdesini halkımıza vermek istiyorum. Altyapı çalışmaları tamamlanan Şehzadeler Belediyesi Veziroğlu Sosyal Tesisleri mülkiyeti belediyemize ait olan bir alanda yapılacaktır. Veziroğlu mahallemizin girişinde yer alan 22 bin 100 metrekare alan üzerinde yapılacak. Şehzadeler Belediyesi Veziroğlu Sosyal Tesisleri yapım işinin planlama ve ruhsat işlerini tamamlamış bulunmaktayız. İşin yapılması konusunda gerekli finansmanı İller, kamu ve özel bankalarla kredi görüşmeleri ile konu belediye meclisimizin görüşüne sunulmuştur. Bu noktada meclisimiz vermiş olduğu olumlu karar için çok teşekkür ediyorum. Sizlerin de sunumda izlemiş olduğunuz üzere projemiz Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşımaktadır. Projemizin temelini attıktan sonra 2017 yılı çerisinde hizmete açacağız. Şehzadeler ilçemize sosyal proje anlamında çok güzel bir projeyi kazandırmış olacağız.” diye konuştu.
Gündem dışı söz alan AK Parti, MHP ve CHP grup başkanvekilleri son zamanlarda yaşanan terör olayları ile ilgili açıklamalar yaparak teröre karşı birlik çağrısı yaptılar. Toplantıda görüşülen maddeler arasında yer alan mahallelere parke taşı döşenmesi, çocuk oyun parkı yapılması ve Veziroğlu Sosyal Tesis projelerine finansman sağlamak amacı ile belediye başkanına borçlanma yetkisi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Şehzadeler Belediyesi’nden Muhteşem Proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehzadeler Belediyesi’nden Muhteşem Proje haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:11
  • Akşam
   20:11
  • Yatsı
   21:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı