MANİSA HABERLERİ

Şehzade Mehmet’ten Velilere Teknoloji Ve Eğitim Semineri

IHA
26.10.2015 - 13:58Son Güncelleme :

UZMAN PSİKOLOJİK DANIŞMANI DR. FATİH KALKINÇ MANİSA ŞEHZADE MEHMET FEN VE ANADOLU LİSESİ 10.SINIF VELİLERİNE “TEKNOLOJİ VE EĞİTİM” KONULU SEMİNER VERDİ.

IHA

Uzman Psikolojik Danışmanı Dr. Fatih Kalkınç Manisa Şehzade Mehmet Fen ve Anadolu Lisesi 10.sınıf velilerine “Teknoloji ve Eğitim” konulu seminer verdi.
Fatih Kalkınç, öğrencilere cep telefonlarının kullanılması konusunda uyarılarda bulundu. Mümkünse cep telefonlarının hiç kullanılmaması gerektiğini vurguladı. Uzman Psikolojik Danışmanı Dr. Fatih Kalkınç, "Yapılan ilmi araştırmalarda cep telefonu çocuklarımızın yüzde 30 performanslarını düşürüyor. 18 yaşına kadar cep telefonlarının kullanılmaması gerekir. Çünkü 1 saniyelik videoyu elde etmek için 25 kare fotoğrafı birleştirmeniz gerekiyor.2 saat televizyon izleyen öğrenci yaklaşık 180 bin kare izlemiş oluyor.Aynı öğrenci sınıfa geldiğinde tahta da ders anlatan öğretmenini 1 kare olarak görüyor ve bu nedenle dikkat dağınıklığı başlamış oluyor. Sosyal medyada bir fotoğrafını masum bir şekilde arkadaşı ile paylaşan öğrencinizi,yolda başkaları tarafından tanınabileceğini ve bu durum da öğrencinizin psikolojisini bozabilir. Öğrencilerin akşamleyin hangi durumla yatarlarsa, sabahta o düşünceyle kalkacağını ifade etti. Bundan dolayı öğrencilerin yatmadan önce zihni olumsuz anlamda meşgul edecek etkinliklere fazla zaman ayırmaması gerektiğini belirtti" dedi.
Ders çalışırken müzik dinlemenin de sakıncalı olduğunu vurgulayan Kalkınç çok kısık sesle klasik müziğin dinlenebileceğini ifade etti.
Kahvaltı yapmanın da başarıyı artırmada çok önemli etken olduğunu vurgulayan Kalkınç, Kahvaltı yapmak öğrenme ve dikkati toplamada etken olduğunu ve verimliliği artıracağını ifade etti. Dr. Kalkınç, seminerde YGS sınavına girecek öğrencilerimize başarılarını artıracak ilginç önerilerde bulundu. Uyku düzenlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Fatih Kalkınç, öğrencilerin akşam erken yatıp erken kalkmaları ve ortalama 5-7 saat arasında uyumaları gerektiğini söyledi. Şehzade Mehmet Fen ve Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Muhammet Tekin de "Okul olarak öğrencilerimize çok iyi bir eğitim imkanı sunduğumuzu düşünüyorum. Bunu, öğrencilerimizin sene içinde katıldıkları yarışmalardan ve YGS-LYS sonuçlarından da görüyoruz. Teknolojik gelişmeler eğitime katkı sunması gerekirken,bazen bu durum öğrencilerimizin aleyhine gelişebiliyor. Teknolojinin eğitime, dolayısı ile öğrencinin başarısına katkı yapabilmesi için Uzman Psikolojik Danışmanı Dr. Fatih Kalkınç Beyi 10. Sınıf velilerimiz ile buluşturduk. Velilerimiz ve öğrencilerimiz adına yararlı bir seminer olduğuna inanıyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Şehzade Mehmet’ten Velilere Teknoloji Ve Eğitim Semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehzade Mehmet’ten Velilere Teknoloji Ve Eğitim Semineri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı