Ege Haberleri

EGE

  "Sehven" kurbanı

  Banu ŞEN / HÜRRİYET
  02 Aralık 2014 - 01:17Son Güncelleme : 01 Aralık 2014 - 10:38

  İZMİR Büyük Çiğli İlkokulu Müdürü Ahmet Özortakçı ‘sehven’ kurbanı oldu. Eğitim Kurumları Yöneticileri Atama Yönetmeliği’ne göre müdürlük mülakat sınavlarına giren Özortakçı, 70.4 puan alarak yeniden müdür olmaya hak kazandı.

  Sehven kurbanı Sehven kurbanı

  Mülakat sınavında 70.4 aldığı izmir.meb.gov.tr adresinde de yayınlanan Ahmet Özortakçı’nın puanı, gerekçesiz olarak, tercih günü olan 13 Kasım’da 56.40’a düşürüldü. Özortakçı aynı gün içinde itiraz etti. İtirazına yanıt ise çok geç geldi. Yanıtta ‘sehven’ hata yapıldığı bildirildi. Ancak her şey için çok geçti. Ahmet Özortakçı müdürlük için başvuru hakkını kaybetti. Eğitim-Sen, üyelerine son zamanlarda sıkça bu tür haksızlıklar yapıldığını, Eğitim Bir Sen’e geçmeye zorlanan ve direnen eğitimcilerin benzeri uygulamalara maruz kaldığını öne sürdü.

  EĞİTİM-SEN: ‘ÇOK MANIDAR’

  Eğitim-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, yaşanan olay tam bir rezalet olduğunu söyledi, şöyle devam etti: “Sendika üyemiz mülakat sınavına 24 Ekim’de girerek 70.4 puan alıp başarılı olmuştur. Ancak, müdürlük başvurularının yapılacağı tarih olan 13 Kasım’da puanının 56.40’a düşürülmesi sonucu hakkı resmen gasp edilmiştir. Buna gerekçe olarak, ‘Bu hata puan sisteme girilirken sehven yapılmıştır’ denilmesi yaşanan durumun ciddiyetsizliğinin kanıtıdır. Bunun diğer bir örneği Konak’ta yaşanmıştır. Üyelerimizden Meral Macit’in puanı 70 iken gerekçesiz olarak 40’a düşürülmüştür. Bu yanlışlık sehven yapıldıysa neden başvuru gününe kadar beklenmiştir? Mülakat sonuçlarının internette açıklandıktan 16 gün sonra değiştirilmesi üyelerimizin yerine yandaş sendikadan birilerinin müdür yapılması anlamına gelir. Yapılan yanlışların sadece sendika üyemiz olmasını manidar buluyorum.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı