Gündem Haberleri

  Şehriban'ın katil zanlısı bulundu

  Ergun KULA / ROTTERDAM
  15.08.2012 - 17:57 | Son Güncelleme:

  Hollanda'nın Rotterdam kentinde geçtiğimiz Perşembe günü bıçaklanarak öldürülen 17 yaşındaki Şehriban Akpınar’ın katil zanlısı gözaltına alındı. Ancak 15 yaşındaki gencin çok az cezayla serbest kalabileceği belirtiliyor.

  Rotterdam’da geçtiğimiz hafta öldürülen 17 yaşındaki Şehriban Akpınar’ın katil zanlısının suçu sabit görülürse, en fazla 1 yıl hapis cezası alabileceğine işaret eden Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, davaya bakacak hakimin zanlının 18 yaş altında olmasından dolayı, gençlere yönelik bir kuruma yerleştirmeye karar verebileceğini belirttiler.

  Hollanda'daki yasalara göre, bu tür suç işleyen zanlılar, en fazla 7 yıl süreyle gençlere yönelik ıslah ve topluma kazandırma kurumuna gönderilebiliyor. Söz konusu ıslah evinde kalan gençler, genellikle son yılında ise şartlı olarak tahliye edilebiliyor.

  NE OLMUŞTU?

  Rotterdam polisi geçtiğimiz perşembe akşamı Horvathweg Caddesi üzerindeki Beatrix Park’ta, bıçaklanmış şekilde ölü olarak bulunan Şehriban Akpınar için kapsamlı araştırma başlatılmış ve kuvvetli suç delilleri sonucu 15 yaşındaki genç gözaltına alınmıştı. Polis, genç hakkında soruşturma devam ettiği nedeniyle açıklama yapmaktan kaçındı.

  Rotterdam doğumlu olan Şeriban Akpınar geçtiğimiz gün Yozgat'ın Çayıralanı'na bağlı Yukarı Yahya Saray köyünde gözyaşları arasında toprağa verilmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı