Gündem Haberleri

  Şehrazat hayranı bakan partisinden ihraç edildi

  Hürriyet Haber
  07.01.2011 - 17:10 | Son Güncelleme:

  Bosna-Hersek'te büyük beğeniyle izlenen "1001 Gece" dizisinde "Şehrazat" rolünü canlandıran Bergüzar Korel'i ziyaret eden Sosyal Demokrat Parti (SDP) Cazin İl Başkan Yardımcısı partisinden ihraç edildi.

  BERGÜZAR KOREL FOTOĞRAFLARI

  Bosna-Hersek'in Cazin kentinde SDA-A partisinin yönetimde bulunduğu  belediye tarafından, 25-27 Kasım'da İzmir'in Urla ve Çeşme Belediyesini ziyaret  etmek, ilişkileri karşılıklı olarak geliştirmek amacıyla gezi düzenlendi. Geziye  SDA-A partisinin yöneticileri ile SDP Cazin İl Başkan Yardımcısı ve Cazin  Belediye Meclisi üyesi Yasmin Abdagiç de katıldı.

  Alınan bilgiye göre, Çeşme ve Urla Belediyesini ziyaret eden heyet,  Bosna-Hersek'te büyük bir hayran kitlesi bulunan "Binbir Gece" dizisinin başrol  oyuncusu Bergüzar Korel'in başka bir dizinin çekimi için Urla'da bulunduğunu  öğrendi. Bunun üzerine filmin setine giden heyet, Bergüzar Korel'le fotoğraf  çektirdi ve bir süre sohbet etti.

  Heyetin Bosna-Hersek'e dönmesinden sonra SDP yöneticileri, İzmir'e giden  ve Bergüzar Korel'le fotoğraf çektiren Yasmin Abdagiç'i önceki gün partiden ihraç  etti. Abdagiç'le ilgili alınan karara tepki gösteren aynı partinin Cazin  Belediyesi meclis üyeleri Azra Bayriç ve Hakiya Samarciç de SDP'den ihraç  edildi.

  Yasmin Abdagiç, partisinin aldığı kararla ilgili olarak şu anda açıklama  yapmayacağını kaydetti.

  Bu arada SDP ile SDA-A yöneticileri arasında bir süredir Cazin'de sorun  bulunduğu, Yasmin Abdagiç'in de bu partinin öncülüğünde düzenlenen bir  organizasyonla İzmir'e gitmesinin ihracında önemli etken olduğu öne sürüldü.

  Öte yandan Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'da özel televizyonlarca  gösterilen ve büyük beğeniyle izlenen "Binbir Gece" dizisi sayesinde İstanbul'a  bu ülkelerden özel şirketler tarafından turlar düzenleniyor. Bazı şirketler,  İstanbul turları reklamlarını "Şehrazat ve Onur'un yaşadığı İstanbul" sloganıyla  veriyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı