Gündem Haberleri

GÜNDEM

  “Şehrazat” adıyla ip üretti, 20 tonluk satış yaptı

  A.A.
  25 Ekim 2007 - 11:12Son Güncelleme : 25 Ekim 2007 - 11:52

  Denizli'de bir iplik firması sahibinin, eşinin ilgiyle izlediği dizinin ana karakterinden esinlenerek, “Şehrazat” adını verdiği iki iplik koleksiyonu sayesinde satışlarını ciddi ölçüde artırarak, ihracata hazırlandığı öğrenildi.

  Aile şirketi olarak faaliyet gösteren Güzelköy İplik ve Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin 5 yıl önce yönetimini devralan Vedat Keser (28), eşi Ayşegül Sezer ile birlikte çalıştığı fabrikada, yılda ortalama 150 ton örgü ipliği ürettiklerini belirtti.

  Eşinin tavsiyesiyle geçen yıl Bergüzar Korel'in Binbir Gece adlı dizide canlandırdığı karakter olan “Şehrazat” adıyla iki örgü yünü imal ettiklerini bildiren Sezer, ürünlerin kısa sürede ilgi görmesi üzerine üretimi 20 ton daha artırdıklarını söyledi. Vedat Keser, şunları kaydetti:

  “Aslında ipin modeli, yarı fantezi diye bilinen bir örgü ipi. Biz sadece ismini değiştirdik. Ancak satışlarda patlama oldu. Satıcılar bizden bol miktarda ip isteyince biz de üretimimizi artırdık. Hanımlar diziyi ilgiyle izledikleri için ipe büyük ilgi gösterdiler. Bu da bizim işimize geldi. Dizi kahramanının üzerindeki kazaktan giymek isteyen bayanlar sayesinde işlerimizi geliştirdik. Camda (Şehrazat ve Binbir Gece ipliği geldi) yazısını gören hanımlar, hemen o ipi istiyor. Nasıl ip aldıklarına dikkat etmeden sadece ipin ismi için satın alıyorlar “

  Televizyon dizilerinin erkekleri de kadınları da etkilediğini ifade eden Keser, “Hanımlar Şehrazat isimli dizi kahramanını çok sevdikleri için onun giydiği kıyafetleri giymek istiyor. Moda, televizyon dizilerinden doğmaya başladı” dedi.

  Vedat Keser, gelecek dönemde yeni dizi kahramanlarıyla ilgili iplikler de üreteceklerini belirterek, Türk dizilerinin yurt dışında da ilgiyle izlendiği ülkelere satış yapmayı istediklerini kaydetti. Keser, “Bu iki iplik koleksiyonu sayesinde ihracat yapmayı düşünüyoruz. Sanatçı hayranlığı sadece bizde yok. Şimdi ihracat için alt yapı çalışmalarına hız verdik” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı