Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehitlerle ilgili canlı yayında tepki çeken tartışma

  Hürriyet Haber
  11 Eylül 2015 - 10:47Son Güncelleme : 11 Eylül 2015 - 10:47

  Türkiye'nin yüreğini yakan şehit haberlerinin art arda geldiği bugünlerde Kanal 7 ekranlarında 'bu kadar da olmaz' dedirten bir konu tartışıldı.

  Kanal 7 'de yayınlanan 'Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler' programında zor şartlarda nöbet tutan ve operasyona giden askerlere yönelik skandal bir soruya yanıt arandı.

  Programda 'Cünüp iken vurulan asker şehit olur mu?' tartışması yapıldı. Ömer Döngeloğlu'nun, 'Kimler şehit sayılır?' sorusunu gündeme getirdikten sonra 'Mesela Peygamberimiz zamanında gusül abdesti almadan, cünüpken şehit olan olmuş mudur ve onlar şehit sayılır mı?' sözleri büyük tepki topladı.

  Evlendiği günün ertesi sabahında Uhud savaşına katılarak şehit olan Hz. Hanzala’nın hikayesini anlatan Döngeloğlu, “Niyet Allah rızası olunca böyle bir aciliyetten dolayı abdestsiz gusülsüz de gelse bir Müslüman o şekilde şehit de olsa o Allah katında şehittir” ifadelerini kullandı.  Şehitlerle ilgili canlı yayında tepki çeken tartışma
  Söz konusu KJ daha sonra, "Gusül abdestsizken vurulan asker şehit olur mu?" şeklinde değiştirildi

  Döngeloğlu daha sonra Twitter'dan yaptığı açıklamada "Ben oyle bi sey anlatmadim ki Ahirette gorusuruz ben Uhud hz.Hanzala olayini anlattim Ama Alt yazi yanlis" ifadelerini kullandı.

  Şehitlerle ilgili canlı yayında tepki çeken tartışma
  Aynı programda tepki çeken bir diğer soru ise "Paralı asker şehit olur mu?" oldu...  Cünüp nedir: Dinin buyurduğu biçimde henüz yıkanmadığı için temiz sayılmayan (kimse), cenabet

  Etiketler: şehit askerler , şehit

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı