KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Şehitlerin İsimleri Meydan Ve Parklara Verilecek

IHA
16.09.2015 - 14:41Son Güncelleme :

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATİH MEHMET ERKOÇ ŞEHİTLERİN İSİMLERİNİN PARK VE MEYDANLARA VERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

IHA

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantısında, Şehit Er Ömer Erüstün, Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı ve Şehit Jandarma Çavuş Ökkeş Korkmaz’ın isimlerinin belirlenen meydan ve parklara verilmesini kararlaştırdı.
Belediyesi Meclisi Salonu’nda yapılan Eylül ayı meclis toplantısında, Afşin ilçesinde yeni düzenlenen meydana "Şehit Er Ömer Erüstün", Andırın ilçesine yeni yapılan parka “Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı” ve Önsen Mahallesi’nde yapılacak olan yeni parka “Şehit Jandarma Çavuş Ökkeş Korkmaz” isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraş, 95 yıl önce 7’den 70’e birlik ve beraberlik ruhunu ortaya koyarak tarihte örneği görülmeyen bir direniş destanıyla, bayrağına ve namusuna uzanan kirli ellere karşı büyük bir kahramanlık sergileyerek vatanı, bayrağı ve istiklali için birçok evladını şehit verdi" dedi.
"Maraş bize mezar olmadan, düşmana gülizar olmaz” diyen Yörük Selim’i anımsatan Mehmet Erkoç, "Şehit evliyaların, Çakmakçı Said’lerin ve nice yiğitlerin yazdığı o destanının izinden giden gencecik kahramanlarımız, 95 yıl önce dedelerinin bir daha inmemek üzere gönlere çektiği, rengini şehitlerin kanından alan ay yıldızlı al bayrağımızı indirmemek için şehadete koşuyorlar. İstiklalimizi, İstiklal Savaşı’nda ve bugün, gözünü kırpmadan şehadete koşan bu gencecik şehitlere borçluyuz. Bu ülke, onların al kanları, düşman kurşunlarıyla delik deşik olan gencecik bedenleri üzerinde yükseldi. Atalarımızın geçmişte dirayet, cesaret ve basiret dolu eşsiz fedakarlıklarının anısını yaşattığımız gibi, bugün şehadet şerbeti içen, Şehit Er Ömer Erüstün, Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı ve Şehit Jandarma Çavuş Ökkeş Korkmaz’ın isimlerini de şehrimizdeki meydan ve parklara vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Şehitlerin İsimleri Meydan Ve Parklara Verilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehitlerin İsimleri Meydan Ve Parklara Verilecek haberi güncellenecektir.

KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:55
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı