Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şehitlere selam

Milliler, Moldova maçı öncesi yapılan seremonide asker selamı vererek, şehitlerimizi andı. Tribünlerdeki taraftarlarımız da "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" tezahüratı yaparak terör örgütünü pankartlarla protesto etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE’yi yasa boğan şehitlerimiz, Moldova maçında bir kez daha saygıyla anıldı. Ay yıldızlı oyuncularımız dünkü maç öncesi yapılan seremonide İstiklal Marşı okunurken asker selamı verdi. Millilerin, son olaylarda şehit olan askerler için selam vermeyi kararlaştırırken, ilk 11’deki oyuncuların dışında yedek futbolcularımız da aynı şekilde İstiklal Marşımız’ı dinledi.

Bu duygusal an sonrası Milliler, saha ortasında kenetlenerek, birbirlerini motive ettiler. Bu arada, İstiklal Marşı sırasında bazı Moldovalı taraftarların ıslıkları ve yuhalamaları duyuldu.

Tribün desteği

Dün gece millileri yalnız bırakmayan taraftarlarımız, terör olaylarını protesto ederek, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde tezahürat yaptılar. Ayrıca tribünlere siyah zemin üzerine "Kahrolsun PKK" ve beyaz zemin üzerine de "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" pankartları asıldı. "Baltacının izindeyiz" şeklindeki bir pankart da dikkat çekti. "Kahrolsun PKK" yazılı pankart görevliler tarafından daha sonra kaldırıldı.

Gurbetçilerimiz, ay yıldızlı ekibimizi Moldova’da da yalnız bırakmadı. Karşılaşmayı izlemeye gelen yaklaşık 3 bin Türk taraftarı, maçtan 2 saat önce stada gelerek, Milli Takım lehine tezahüratlar yapmaya başladı. Dün Geleneksel Şarap Festivali’ni kutlayan Moldovalılar, stadı doldururken, tribünlerde az sayıda koltuk boş kaldı. Bu arada, sınırlama getirilmediği için taraftarlarımız statta tüm tribünlerde Moldovalılarla birlikte maçı izledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler