Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Şehitlere minnet borcumuz

Şehit ailelerine yardım kampanyasını başlatıyorum.

Bazen insanın ekmeğini çıkardığı işini yapması neredeyse imkânsız oluyor; örneğin köşe yazarlığında.

Yazı yazman lazım ama yazamıyorsun, içinden yazı yazmak gelmiyor, kalem akmıyor çünkü herkes gibi canın çok ama çok yanıyor.

Ama senin işin bu; milyonların gözünün önünde olan bir sayfan ve bu sayfayı boş bırakma, “yazamadım” deme lüksün yok. Canın yansa da sözün bitse de yazacaksın yine.

Peki, bu son yaşananlardan sonra ne yazacaksın; hep klişeleşmiş şeyleri, aynı sözleri.

Başımız sağ olsun, kalanlara sabırlar, mekânları cennet olsun, artık bu son olsun, Mehmetçiklerimiz ölmesin, depremlerde insanlarımız gitmesin. Eee başka?

Neticede hep aynı işte...

O zaman ne olacak, bu köşe bu zor günlerde ihtiyaç sahiplerinin işine yarayacak, az da olsa olabildiğince kanayan yaralara pansuman yapacak; bu da sizlerin yardımıyla olacak.

Hepimizin, hepinizin ne kadar duyarlı olduğunu söylemeye gerek bile yok.

Hadi şimdi birleşme zamanı şimdi beraberce bir şeyler yapma zamanı.

Bugün itibariyle şehit ailelerine yardım kampanyasını başlatıyorum.

Aşağıda ilk ihtiyaç sahibi ailemiz var, haydi el ele verelim bir nebze de olsa bu aileye destek verelim Mehmetçiğimiz cennetin bir köşesindeyken...

Not: İlerleyen günlerde valilikten gerekli izinleri alıp bu kampanyayı ülke çapına yayacağım. Gerekirse şehit ailelerinin yanına da gideceğim, gelmek isteyeniniz olursa sizleri de götüreceğim. Allah tüm şehitlerimizin tüm depremde hayatını kaybedenlerin mekânını cennet eylesin kalanlara sabırlar versin.

Not 2 : Aşağıda Hürriyet’ten biz çalışanlarına özel bir kampanyanın da e-postasını sizlerle paylaşıyorum. 25 Ekim’e özel olmak kaydıyla e-postada belirtilen malzemeleri sizler de benim kontenjanımdan Yaysat bayilerine ulaştırabilirsiniz. Hürriyet çalışanı mısınız derlerse hepinizin adı Ayşe, çaktırmayın. Gönderilecek malzemelerin yeni olması, zaten travma yaşayan depremzedelerin daha da yaralanmamaları adına önemli. 

ŞEHİT AİLELERİNE DESTEK
 
Ayşe Hanım merhabalar,

Yetiş Ayşe köşenizin okuyucularındanım.

Keşke şimdi yazacağım maili muhabbet etmek için yazsaydım diye içimden geçirerek konuya giriyorum. Kelimeler boğazımda düğümlendiği için arayıp konuşamıyorum.

Biliyorsunuz;  2 gün önce 24 tane (rakam olarak yazmak ne kadar da kolay geliyor insana) şehit verdik. Bu şehitlerden biri (Jand. Üsteğmen Murat Bek) kardeşimin askeri liseden arkadaşı idi.

Diğer şehit ise kardeşimin şu an karakol komutanlığı yaptığı Aydın İli Nazilli ilçesinin bir evladı. Nazillili şehit elektriği, suyu olmayan bir barakada yaşayan ana, babanın oğlu.

Kardeşim ve askerleri 2 gündür şehidimizin ailesi ve cenaze işleri ile uğraşıyor. Fakirliğe, fukaralığa bizzat şahit olmuş. Nazilli Kaymakamlığı şehidimizin ailesi adına bir yardım hesabı açmış. Kardeşim benden tanıdığım herkese bu hesabı iletmemi rica etti.

Şehitler için ancak dua edebiliyoruz. Aileleri için de karınca kararınca bir şeyler yapabilsek ne mutlu. Belki böylelikle kararan vicdanlarımız bir nebze olsun beyazlar. Onlar evlatlarını vererek vatan borcunu öderken biz de onları bu dünyada en azından bir nebze rahat etmelerini sağlayarak manevi borcumuzu ödemiş oluruz.

Ziraat Bankası Şehit Babası Bekir Çetin Yardım Hesabı

Hes No: 361 778 97 -5004

IBAN NO: TR 8 0000 1000 212 361 778 975 004

Şube : Nazilli /Aydın  

Not: kardeşimin resmi bilgilerini doğrulatmak isterseniz gerek internetten gerek bağlı bulunduğunuz il/ilçe jandarma karakol/alaylarından teyit alabilirsiniz: JANDARMA ÜSTEĞMEN ERHAN YAKUT.

Saygılarımla
EBRU ÖZER

……………..

VAN İÇİN YARDIM KAMPANYASI
Van’da yaşanan deprem felaketi sonrasında Yaysat, Doğan grubunu da kapsayan bir yardım kampanyası başlattı.

Kampanya dâhilinde aşağıda belirtilen malzemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır:
• Kışlık Giyim
• Ayakkabı
• Çadır
• Çocuk Bezi / Kadın Pedi
• Battaniye

Belirtilen malzemeler dâhilinde yardım kampanyasına katılmak isteyen tüm çalışanlarımız yardım malzemelerini 25 Ekim 2011 Salı günü saat 16.00’ya kadar aşağıda yer alan sorumlulara teslim edebilirler:
• DMT: Onur Ali Gürbüz - Şaban Şahin
• HMT: Ekrem Salur
• Ankara: Uğur Ocak
• İzmir: Emrah Doğan
• Antalya: Mehmet Çevik
• Adana: Ali Çarboğa
• Trabzon: Köksal Alioğlu
DMT Lokasyonu'nda malzemelerin toplanma merkezi Zemin Kat'ta yer alan Bina Toplantı Salonu, diğer bölgelerde “depolar”dır. Çalışanlarımız yardım malzemelerini ilgili sorumlulara belirtilen bu noktalarda teslim edebilirler.

Malzemelerin çalışanlarımız tarafından şirkete kolay taşınması, düzenli ve hızlı bir şekilde transferinin sağlanması için şirkete koli içinde getirilmesi düşünülmüştür. Bu nedenle; bugün saat 15.00’dan itibaren yardım kampanyasına katılmak isteyen çalışanlarımız DMT Lokasyonu'nda İdari İşler'den, diğer tüm lokasyonlarda da depolarda yukarıda belirtilen sorumlulardan koli alabilirler.

Çalışanlarımızın koli ile birlikte dağıtılacak etiketleri de almaları, teslim ederken etiketlere isimlerini yazıp koliye yapıştırarak teslim etmelerini rica ederiz.

Saygılarımızla,

Hürriyet Gazetesi
Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI