« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şehitlere hediye

Beşiktaş Teknik Direktörü, "Bu zafer, şehitlerimize hediye olsun. Ülke ve camia olarak böyle bir morale ihtiyacımız vardı" derken, Şampiyonlar Ligi iddiası için de, "Liverpool’u orada yenip, ikinci tura çıkmak" ifadesini kullandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Liverpool karşısındaki galibiyeti şehitlerimize, gazilerimize ve Mehmetçiklerimize hediye ettiklerini söyledi. Zorlu bir maçtan alınlarının akıyla çıktıklarını ifade eden Sağlam, "Dünya devi bir takım karşısında oyunun hiçbir bölümünde onlara mahkum olmadık. Çok net gol pozisyonları yok. İstediğimiz gibi mücadele ettik. Öne geçtik. Skoru korumalıydık. Kontrataklarla pozisyon bulduk. İkinci golden sonra rahatladık. Ama son dakikalar, yediğimiz gol yüzünden sıkıntılı geçti. Kazandık, çok mutluyuz. Böyle bir zafere, yaşadığımız üzücü olaylar nedeniyle ülkemizin, vatandaşlarımızın ve camiamızın ihtiyacı vardı" dedi.

Orada da yenebiliriz

Oyuncularının karşılaşma sonrası coşkulu ve çok mutlu olduğunu da dile getiren Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi: "Deplasmandaki Liverpool maçı çok zorlu geçecek. Etkili oyuncuları var. Ama onları yenebileceğimizi gösterdik. Bunu içeride yapabiliyorsak, orada da yapabiliriz. Bizim bundan sonraki amacımız grupta ilk ikiye girerek, Şampiyonlar Ligi’nde ikinci tura çıkmak. Cezalı olduğum için kenarda oyuna müdahale edememenin dezajantajını yaşadım. Ancak, tribünde olup yukarıdan daha net maç seyretmek de zaman zaman avantaj oldu." Bülent ÇALTI

Tek Yürek Tek vücut

Tribünleri dolduran Beşiktaşlı taraftarlar, ülkeyi yasa boğan terör olayları sonrası açtıkları pankartlar ve terörü lanetleyen tezahüratlarıyla adeta tek yürek, tek vücut oldular. Amigo Alen de ay yıldızlı bayrakla sahada tur attı.

Bunları da Beğenebilirsiniz