Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehitlere gözyaşı

  Hürriyet Haber
  06 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 06 Nisan 1998 - 00:01

  İstanbul’daki helikopter kazasında şehit düşen Ekrem Ocak, Orhan Şahin ve Mehmet Nabi Turhan dün gözyaşlarıyla uğurlandı.

  Keşif uçuşu yaparken cuma günü Eminönü'ndeki bir binanın çatısına düşen ‘Puma’ tipi polis helikopterinde şehit olan 3 polis memuru, meslektaşları ve yakınları tarafından gözyaşlarıyla uğurlandı. Helikopterde şehit olan polis memurları Ekrem Ocak, Orhan Şahin ve Mehmet Nabi Turhan için Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

  Çok şehit verdik

  Törende İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, Emniyet Genel Müdürü Necati Bilican, İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, İstanbul Valisi Kutlu Aktaş, ANAP İstanbul Milletvekili Ali Talip Özdemir, İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcısı Erdal Gökçen, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Ferzan Çitici, Eminönü Belediye Başkanı Ahmet Çetinsaya da hazır bulundu. İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, ‘‘Bugüne kadar çok şehit verdik. Silahlı Kuvvetlerimiz de çok şehit verdi. Amacımız devletimizin mukaddeslerini, bölünmez bütünlüğünü korumaktır’’ dedi.

  Yakınları fenalaştı

  BakanMurat Başesgioğlu , şehit ailelerine metanet, kazada yaralananlara da acil şifalar diledi. Bilican ve Özdemir de, birer konuşma yaptı. Şehitler için dua edildi. Cenazelerin bando eşliğinde götürülmesi sırasında şehit yakınları fenalık geçirdi. Orhan Şahin'in Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Gümüşhane'ye, Mehmet Nabi Turan'ın cenazesi de karayoluyla Van'a gönderildi. Ekrem Ocak Edirnekapı Mezarlığı'na defnedildi. Hasan Özdemir, cenazenin üstündeki Türk Bayrağı'nı Ekrem Ocak'ın eşi Livaze Ocak'a verirken oğluna da ev alınacağını söyledi. Törende Mehmet Nabi Turan'ın eşi Canan Turan ile Orhan Şahin'in 8 aylık hamile eşi Bilge Şahin de hazır bulundu.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı