Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehitler varken olmaz dedim

  Hürriyet Haber
  07 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 06 Ekim 2008 - 21:49

  AKP Kilis Milletvekili Hasan Kara’nın oğlu Mehmet’in, Yavuzlu Beldesi’ndeki sünnet töreninin stadyumda yapılmasının yankıları sürerken, pist olarak düzenlenen stadyumdaki parke taşlar sökülüp evlere dağıtıldı.

  Bakan için yaptık

  Kilis’in AKP’li Belediye Başkanı Abdi Bulut, elektrik direğini kendilerinin diktiğini, düğün bittikten sonra geri aldıklarını belirterek, "Devletin bakanı geliyor. Ne yapacaktım? Bakan geliyor diye yaptık" dedi. Başkan Bulut, parke taşlarının belediye tarafından döşendiği iddiası ile ilgili olarak da, "Milletvekilimiz Hasan Bey parke taşlarını kendi parasıyla aldı. Adamlar bize de iş yaptı, Hasan Bey’e de iş yaptı. Döşesinler dedik" diye konuştu.

  Doğru değil uyarısı

  Başkan Abdi Bulut şöyle devam etti: "15 şehit varken halay çekilmesi olayında biz ayrılmıştık. Düğünü kapatmıştık. Hasan Bey benimle konuştu, ben ’Bu eğlence saz söz doğru değil’ dedim. Mevlithanları gittim ben buldum. Gelen grup tasavvuf müziği yapsın diye Hasan Bey’le ortak karar aldık. Sayın Bakanımızı ağırladık, yemekle birlikte kalktık. Ben Bakanımızı yolcu etmek için Gaziantep’e gittim. Düğün kapanmış bitmiş 3- 5 kendini bilmezin yaptığını ne Hasan Kara’ya, ne AK Parti’ye mal edebilirsiniz. 5 bin tane adamın olduğu bir ortamdan bahsediyorsunuz. Zaten bu adamlar Hasan Kara’nın kafasını beynini yiyorlardı. ’Niye iptal ediyorsun düğünü, sen iki ay önceden kararlaştırdın bunu’ diye. Onun yanında MHP’li başkanın davul zurnalı oğlunun düğünü vardı. Çalmaya devam ettiler. Hiç bu dedikodu olmuyor."

  Art niyetimiz yok

  Bulut, gazetecilerin kasetlerinin zorla alınması için de şunları söyledi: "Bu olaya çok üzüldüm. Bizler memlekete iyi niyetle hizmet etmeye çalışan insanlarız. Kafamızın arkasında vallahi billahi bir art niyet yok."

  Mevlit ve ilahi okuttuk

  Sünnet haberleri AKP yönetiminde de rahatsızlık yarattı. Meclis grup yöneticileri dün Milletvekili Hasan Kara’yı arayarak bilgi istedi. Kara da kendisini, "Yazılanlar doğru değil. Şehit haberleri gelince düğünün formatını değiştirdik. Başında şehitlerimiz için mevlit ve ilahiler okuttuk. Gelen yerel sanatçımız da sadece kahramanlık türküleri söyledi. Askere gidecek gençlerimiz de PKK’yı lanetleyip halay çektiler" diye savundu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı