Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şehitler ölmez vatan bölünmez

Fenerbahçe, sahaya "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" yazılı pankartla çıkarken, sarı lacivertli futbolseverlerin alkışını aldı. Şehitler için yapılan saygı duruşunun ardından taraftarlar pankarttaki yazıyı söyleyerek tempo tuttu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Kadıköy'de açılan mesaj dolu pankartlar

F.Bahçe - Konya maçının fotoğrafları için tıklayın

İşte sizin yorumlarınız

TÜRKİYE’nin bağımsızlığına ve bütünlüğüne göz koyan terör eylemlerine yönelik tepkiler, Kadıköy’de bir çığa dönüştü. Fenerbahçe takımı, Konyaspor’la oynadıkları maçta sahaya "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" yazılı pankartla çıkarken tribünleri dolduran binlerce taraftar da bu tabloyu büyük bir coşkuyla alkışladı. Tribünler bu sırada pankarttaki yazıyı hep birlikte söyleyerek tempo tuttu.

Futbolcular, maç öncesi yapılan seremonide İstiklal Marşı’nı okurken pankartı açık tuttu. Karşılaşma, şehitler için yapılan saygı duruşunun ardından başlarken, saygı duruşu sırasında tribünlerden terörü kınayan sloganlar atıldı. Bu arada tribünlerde teröre tepki gösteren çok sayıda pankart yer aldı.

Semih’ten asker selamı

"Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın", "Şehitlerden milyonlarca bekçisi olan aşılmaz bir kayadır bu ebedi vatan", "Önce vatan, unutmayız, unutturmayız, affetmeyiz"
şeklindeki pankartlar tribünlere asıldı. Maçın hemen başında yediği şok golle geriye düşen sarı lacivertli takımda, 12. dakikada eşitliği sağlayan Semih Şentürk, golün sevincini tribünlere asker selamı yaparak gösterdi. Semih’in bu gol sevinci uzun süre alkışlandı.

Maç öncesi futbolcuları tek tek tribünlere çağırarak sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, Yunanistan’la oynanan milli maçta ayakta kalan tek futbolcumuz olan Mehmet Aurelio’ya ayrıca destek verdi.

Telsim kale arkası tribünündeki taraftarlar, Aurelio’ya "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye tempo tuttu.


Bunları da Beğenebilirsiniz