MANİSA HABERLERİ

Şehitler İçin Aşure

IHA
25.10.2015 - 13:05Son Güncelleme :

ŞEHZADELER İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ VE DİYANET GENÇLİK SPOR KULÜBÜ, ŞEHİTLERİN RUHUNA SPORCULARA VE AİLELERİNE AŞURE İKRAM ETTİ.

IHA

Şehzadeler İlçe Müftülüğü ve Diyanet Gençlik Spor Kulübü, şehitlerin ruhuna sporculara ve ailelerine aşure ikram etti.
Şehzadeler ilçe müftülüğü Şube Müdürü Halit Kartal, aşurenin öneminden birlik beraberlik ve kardeşlikten bahsederken, Muharrem ayının aynı zamanda bütün Müslümanları derin bir acıya gark eden Kerbela hadisesinin yaşandığı ay olduğunu ve Hz. Hüseyin Efendimizle çoğu Ehl-i Beyten olan 70 kişinin Kerbela çölünde şehit edildiğini, bize düşen Kerbela’yı iyi anlamamız gerektiğini, Hz. Hüseyin ve arkadaşlarının uğruna canlarını verdikleri yolun Muhammed Mustafa (sas) yolu Kur’anın yolu olduğu bilmemiz gerektiğini ifade etti. Gençlere yönelik çalışmalarından dolayı Diyanet Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat Emgener’e ve Wushu il temsilcisi aynı zamanda Diyanet Spor Antrenörü Yusuf Çetinkaya’ya teşekkür eden Kartal, Kuran’a ve sünnete sarılanların hem bu dünyada hem de ahirette huzura ereceklerini ifade ederek sporculara başarılar diledi.
Diyanet Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat Emgener, son zamanlarda artan terör olaylarına dikkat çekerek, dünyanın birçok yerinde Müslümanların zulme uğradığını ülkemizde de ortalığı karıştırıp huzuru bozmak isteyenlerin olduğunu dolayısıyla Müslümanların uyanık olup birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşamamız gerektiğini belirterek, ülkemizin ve bütün Müslümanların huzuru ve selameti için hep beraber dua etmemiz gerektiğini belirtti. Yapılan aşurenin de şehitlerin ruhuna ithaf en yapıldığını söyleyen Emgener sporcularla beraber şehitlerin ruhuna Kuran okuyup dua etti. Yapılan duadan sonra katılanlara aşure ikram edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Şehitler İçin Aşure hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2015 tarihinde saat 13 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehitler İçin Aşure haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı