GAZİANTEP HABERLERİ

Şehitkamilli Hanımlara 0-6 Yaş Aile Eğitimi Kursu Verildi

IHA
25.02.2015 - 14:21Son Güncelleme :

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ, ŞEHİTKAMİL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE ŞEHİTKAMİL İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN HANIMLARA YÖNELİK DÜZENLENEN 0-6 YAŞ AİLE EĞİTİMİ KURSUNA KATILAN KURSİYERLERE, SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ. 14 HAFTALIK KURS SONUNDA 357 KURSİYERE SERTİFİKALARI TAKDİM EDİLDİ.

IHA

Şehitkamil Belediyesi, Şehitkamil ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şehitkamil ilçe Halk Eğitim Merkezi tarafından hanımlara yönelik düzenlenen 0-6 yaş aile eğitimi kursuna katılan kursiyerlere, sertifika töreni düzenlendi. 14 haftalık kurs sonunda 357 kursiyere sertifikaları takdim edildi.
Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) düzenlenen sertifika törenine, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şehitkamil İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdüresi Suna Sert Polat ve kursiyerler katıldı. Törenin açış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Birlikten kuvvet doğar mantığıyla, biz Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve kendi çalışma arkadaşlarımızla birlikte el ele verdik, gönül gönüle verdik, bu tür faaliyetleri yapmaya gayret gösterdik. Bugün eğitim aldığınız o sosyal tesislerin sahipleri sizlersiniz. İçinde bulunduğumuz mekan sizlerin mekanı. Sizler bizleri görevlendirdiniz ki bizler bu hizmetleri yapalım. Ama bu binalar yapıldıktan sonra, bunların içi sizlerle doluyorsa, bir eğitim alınıyorsa, bir mana ifade ediyor. Yoksa buralar boş durmuş, gereksiz ve manasız aktiviteler olmuş, hiçbir etkisi olmayacak. İnşallah bu 0-6 yaş aile eğitiminden sonra, 7-11 ve 12-18 yaşlara yönelik olarak ta eğitimler devam ettirilecek. Ben özellikle bu eğitim programına katkı koyan başta Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitimi Merkezi olmak üzere sosyal tesislerimizde görev yapan hocalarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Sizleri yürekten kutluyorum. Çünkü, siz buna gönül vermişsiniz, gelmişsiniz, emek veriyorsunuz. Geleceğimiz için bu emekleri veriyorsunuz. Bizim çok değişik kurslarımız var. El beceri kurslarımız var, okul öncesi eğitimlerimiz var. Ama inanır mısınız, okul öncesi eğitimdeki gelen çocukların öncelikli hocası siz anneler olarak, çocukları o seviyeye getirmişseniz, biz onu alıp daha da güzelleştiriyoruz. Sizler bize elmas verirseniz, biz size pırlanta yapıp geri verebiliriz. Önce siz anneler olarak çocuklarınızı elmas haline getirecekseniz. Bu görev size düşüyor. Çocuklarınızı belli bir noktaya getirdikten sonra biz çocuklarınızı alacağız, daha da güzelleştireceğiz. Biz el ele vereceğiz. Bizim ayrımız gayrımız yok. Yarınımızın teminatı olan çocuklarımızın daha iyi bir noktaya gelmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.
Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ise, “Eğitime, gündüz demeden, sıkılmadan ve usanmadan her türlü katkıyı sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız sayın Rıdvan Fadıloğlu’na öncelikle yürekten teşekkür ediyorum. Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu iyi ki var, iyi ki bizimle beraber. Çünkü Şehitkamil’e sevgiyi getirdi, Şehitkamil’e samimiyeti getirdi, Şehitkamil’e sadakati, sorumluluğu ve sabrı getirdi. İşte bunlar bir araya geldiğinde, bir aile, bir anne, bir baba, bir öğretmen ve bir vatandaş olarak düşündüğümüz zaman sevginin olmadığı, saygının olmadığı, samimiyet ve sadakat ile sorumluluğun olmadığı bir yerde neler yapılabilir? Hiçbir şey yapılmaz. Bugün burada, Şehitkamil Belediye Başkanımız, eğitimin her konusunda, fiziki mekandan tutun eğitimin her kademesinde bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Bunun için Başkanımız sayın Rıdvan Fadıloğlu’na bir kez daha sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bu eğitime katılan sizleri de yürekten kutluyorum” diye konuştu.
Şehitkamil İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdüresi Suna Sert Polat ise, “2014-2015 eğitim ve öğretim yılında, 20 adet açılan Aile Eğitimi kurslarının 19 tanesini Şehitkamil Belediyesi iş birliği içerisinde Şehitkamil Belediyesi’ne ait Sosyal Tesisi Aile Merkezlerinde açtık. Birinci grup olan kurslarımız 14 haftanın sonunda bugün tamamlanmış bulunmaktadır. Birinci grup olan kurslarımızda 481 bayanımıza aile eğitimleri verdik. Öğretmenlerimiz bu merkezlerde açacakları ikinci grup kursları için çalışmalarını ve gerekli olan alan taramalarını tamamlamak üzereler. Bu çalışmalarda bizlerden desteklerini esirgemeyen Şehitkamil Belediye Başkanımız sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan açış konuşmalarının ardından, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şehitkamil İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdüresi Suna Sert Polat, 0-6 yaş Aile Eğitimi Kursuna katılan 357 kursiyere sertifikalarını takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Şehitkamilli Hanımlara 0-6 Yaş Aile Eğitimi Kursu Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 14 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehitkamilli Hanımlara 0-6 Yaş Aile Eğitimi Kursu Verildi haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ağustos 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:11
 • Guneş
  05:40
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:30
 • Yatsı
  20:54
Sayfa Başı